Oficiální oznámení úmrtí kardinála Špidlíka

Datum publikace18. 4. 2010, 13.30

Česká biskupská konference, Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova a Centrum Aletti Řím s Centrem Aletti Olomouc dnes (18.4.2010) společně vydávají oficiální oznámení o úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka SJ dne 16.4.2010.

Oficiální oznámení úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka SJ

Česká biskupská konference

Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova

Centrum Aletti Řím s Centrem Aletti Olomouc

s důvěrou ve zmrtvýchvstalého Krista oznamují úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka SJ v pátek 16. dubna 2010 ve 21 hodin.

Zveme vás všechny, s vděčností za dlouhá léta jeho duchovního doprovázení, ke sjednocení se v modlitbě při křesťanské službě lásky, kdy doprovázíme své zemřelé při jejich přechodu z pozemského života do života věčného, kde už světlo nezapadá.

V kapli Centra Aletti v Římě bude vystavena tělesná schránka do pondělního večera 19. dubna 2010.

Pohřební obřady za kardinála Tomáše Špidlíka SJ, diakona kostela sv. Agáty Gótů, budou slaveny v úterý dne 20. dubna 2010 v 11.30 hodin ve vatikánské bazilice svatého Petra v Římě. Mši svatou bude celebrovat kardinál Angelo Sodano, děkan kardinálského kolegia, společně s přítomnými kardinály. V závěru eucharistické bohoslužby k přítomným promluví Svatý otec Benedikt XVI. a povede obřad posledního rozloučení.

Zádušní mše svatá za spásu jeho duše bude sloužena v úterý dne 20. dubna 2010 v 18.00 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze všemi členy České biskupské konference.

Podle poslední vůle zemřelého budou ostatky těla převezeny do České republiky a v kryptě olomoucké katedrály sv. Václava budou uchovány až do dne pohřbu na posvátném Velehradě. Datum pohřbu bude oznámeno později po vykonání nutných příprav na místě posledního odpočinku ve velehradské bazilice.

Mons. Jan Graubner, předseda biskupské konference ČR

P. František Hylmar, SJ, provinciál České provincie Tovaryšstva Ježíšova