Cizojazyčné Velikonoce v Praze

Ve Svatém týdnu bude letos v Praze možné navštívit cizojazyčné bohoslužby ve třinácti kostelích. Přinášíme pořad bohoslužeb v jednotlivých jazycích.
Publikováno: 13. 4. 2011 17:00
Anglicky

17.4. Květná neděle

12.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)

11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana), začíná žehnáním ratolestí a průvodem s oslíčkem od kostela Pražského Jezulátka do kostela sv. Tomáše (česky –anglicky-španělsky)

11.00 hodin: sv. Cyrila a Metoděje (Nebušická 118, Praha 6 – Nebušice)

 

21.4. Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

18.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

21.00 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Doroty – adorace v češtině, angličtině a španělštině

 

22.4. Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – křížová cesta

18.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – obřady Umučení Páně

 

23.4. Bílá sobota – Velikonoční vigilie

10.00-12.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – zpověď a žehnání velikonočních pokrmů

20.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – Velikonoční vigilie, česko-anglicko-španělská mše


24.4. Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

11.00 hodin: sv. Cyrila a Metoděje (Nebušická 118, Praha 6 – Nebušice)

12.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)


25.4. Velikonoční pondělí

12.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)


 

Španělsky

17.4. Květná neděle

11.00: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) začíná žehnáním ratolestí a průvodem s oslíčkem od kostela Pražského Jezulátka do kostela sv. Tomáše (česky –anglicky-španělsky)


21.4. Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

18.45 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Barbory (Josefská 8, Malá Strana)

21.00 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Doroty (Josefská 8, Malá Strana) – adorace v češtině, angličtině a španělštině


22.4. Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.15 hodin: ambit kláštera sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – křížová cesta

18.45 hodin: sv. Tomáše, kaple sv. Barbory (Josefská 8, Malá Strana) – obřady Umučení Páně


23.4. Bílá sobota - Velikonoční vigilie

10.00-12.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – zpověď a žehnání velikonočních pokrmů

20.00 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana) – Velikonoční vigilie - česko-anglicko-španělská mše


24.4. - Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

12.30 hodin: sv. Tomáše (Josefská 8, Malá Strana)

17.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská 9, Malá Strana)



Slovensky

Všechny bohoslužby se konají v kostele sv. Jindřicha (Jindřišská, Nové Město)

17.4. Květná neděle

11.00 hodin: mše svatá s žehnáním ratolestí

 

21.4. Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

18.00 hodin: mše svatá (česky a slovensky)

 

22.4. Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.00 hodin: Velkopáteční obřady, poté možnost adorace (česky a slovensky)

 

23.4. Bílá sobota - Velikonoční vigilie

19.00 hodin: mše svatá, s žehnáním velikonočních pokrmů (česky a slovensky)

 

24.4. Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: mše svatá s žehnáním pokrmů

 

25.4. Velikonoční pondělí

11.00 hodin: mše svatá



Vietnamsky

Všechny bohoslužby se konají v kostele sv. Jakuba Staršího (Kostelní náměstí, Kunratice)

 

21.4. Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

19.30 hodin

 

22.4. Velký pátek

19.30 hodin: křížová cesta a obřady na památku Umučení Páně

 

23.4. Bílá sobota – Velikonoční vigilie

19.30 hodin

 

24.4. Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

19.30 hodin



Latinsky

17.4. Květná neděle

9.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí, Staré Město) – průvod začíná u kostela sv. Havla (Havelská, Staré Město)

11.00 hodin: sv. Ignáce (Karlovo náměstí, Nové Město)

 

20.4. Středa svatého týdne

8.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město), dominikánský ritus

18:30 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

 

21.4. Zelený čtvrtek

18.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí, Staré Město)

 

22.4. Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí, Staré Město)

 

23.4. Bílá sobota - Velikonoční vigilie

21.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí, Staré Město)

 

24.4. Velikonoční neděle - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

8.15 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město), dominikánský ritus

10.00 hodin: sv. Havla (Havelská, Staré Město)

11.00 hodin: Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí, Staré Město)

11.00 hodin: sv. Ignáce (Karlovo náměstí, Nové Město) - W. A. Mozart: Missa brevis in G; Alleluja G. F. Haendl: Alleluja; Svatoignácký sbor, sólisté a orchestr

 

 

Německy

24.4. Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: sv. Jana Nepomuckého na Skalce (Vyšehradská, Nové Město)

 

 

Italsky

17.4. Květná neděle

18.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská, Malá Strana)

11.30 hodin: Svatého Kříže (Na Příkopě, Nové Město)

 

24.4. Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.30 hodin: Svatého Kříže (Na Příkopě, Nové Město)

18.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská, Malá Strana)

 

 25.4. Velikonoční pondělí

18.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská, Malá Strana)


 

Francouzsky

17.4. Květná neděle

11.00 hodin: sv. Josefa (Josefská, Malá Strana)

17.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská, Malá Strana)

 

22.4. Zelený čtvrtek – památka Poslední večeře Páně

18.30 hodin: sv. Josefa (Josefská, Malá Strana)

 

23.4. Velký pátek – obřady na památku Umučení Páně

18.30 hodin: sv. Josefa (Josefská 43/4, Malá Strana)

 

24.4. Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.00 hodin: sv. Josefa (Josefská, Malá Strana)

16.00 hodin: Panny Marie Vítězné – Pražského Jezulátka (Karmelitská, Malá Strana)

 

 

Polsky

17.4. Květná neděle

12.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)

 

24.4. Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

12.00 hodin: sv. Jiljí (Husova, Staré Město)



Korejsky (bude aktualizováno)

17.4. Květná neděle

12.00 hodin: sv. Františka z Assisi (Na Sádce, Chodov)


24.4. Velikonoční neděle – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

12.00 hodin: sv. Františka z Assisi (Na Sádce, Chodov)



Albánsky

 

24.4. Velikonoční neděle – slavnost Zmrtvýchvstání Páně

19.00 hodin: Panny Marie Sněžné (Jungmannovo nám.)

 

 

Zdroj: Katalog Arcidiecéze pražské (https://katalog.apha.cz/web/) a  jednotlivé farnosti

Pravidelný pořad bohoslužeb

 

Související články

Další aktuality

Papež František: Přijmout Boží slovo znamená přijmout Krista

Na Svatopetrském náměstí se před polednem sešlo několik stovek lidí, aby si vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně. Během pravidelné nedělní promluvy se papež František zamýšlel nad dnešním evangelijním úryvkem - Podobenstvím o rozsévači. Vysvětlil, proč jej vnímá jako "matku"všech podobenství a co pro nás symbolizuje v dnešní době.
12.07.2020

Videokázání (nejen) pro děti - 15. neděle v mezidobí

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti na 13. neděli v mezidobí.
11.07.2020

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá učitele/ku

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá od 1. 9. 2020 učitele/učitelku hudební výchovy. Informace na telefonním čísle: 567 213 915 nebo 608 974 737, více na https://web.sosmb.cz.
10.07.2020

Zveme na konferenci představující dotační možnosti nového programového období EU

Česká biskupská konference pořádá konferenci "Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace". Akce se koná 19. listopadu 2020 od 9.30 hodin do 16:30 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze.
10.07.2020

Benedikt XVI. napsal list k pohřbu svého bratra Georga

Emeritní papež Benedikt XVI. sledoval pohřeb svého bratra Georga Ratzingera, zesnulého 1. července, v přímém přenosu z Vatikánu. Zůstal tak v duchovním spojení s komunitou v řezenském dómu, zdůraznil biskup Rudolf Voderholzer při zahájení rekviem. Na pohřebních obřadech, které začaly ve středu 8.7.2020 v 10 hodin v řezenském dómu, zastupoval emertiního papeže jeho osobní sekretář, arcibiskup Georg Gänswain, který také přednesl pohřební řeč napsanou Benediktem XVI. a adresovanou řezenskému biskupovi. Přinášíme ji v plném znění:
09.07.2020