Mons. Jana Vokála vysvětí v Římě královéhradeckým biskupem

Datum publikace4. 5. 2011, 17.30

Z rukou vatikánského státního sekretáře Tarcisia Bertoneho přijme v sobotu 7. května v 16.30 hodin v římské svatopetrské bazilice biskupské svěcení nový královéhradecký biskup Jan Vokál.

Řím: Spolu s vatikánským státním sekretářem vysvětí 25. královéhradeckého biskupa český primas Dominik Duka a apoštolský nuncius a titulární arcibiskup Germanie v Numidii Erwin Josef Ender. Po slavnostní bohoslužbě pozdraví nový biskup pozvané hosty ve vatikánských zahradách. Biskupství královéhradecké při této příležitosti připravilo speciální let z Pardubic, díky němuž bude moci být této slavnostní události přítomna delegace biskupů, kněží, jáhnů, řeholníků a řeholnic a věřících z různých farností královéhradecké diecéze – zejména Hlinska, rodiště nového diecézního biskupa. Účastníci biskupského svěcení, kteří do Říma dorazí po své ose, si vyzvednou v době od 15.30 do 16.20 u vchodu do baziliky za bezpečnostní kontrolou pozvánku, která jim umožní vstup na liturgii; pozvánku budou rozdávat pořadatelé označení českou vlajkou. Předpokládá se oblečení odpovídající události a místním zvyklostem (zahalená ramena a kolena). Kněží mohou koncelebrovat, albu a bílou štolu s sebou.