Titulární slavnost v katedrále sv. Víta

Datum publikace8. 6. 2011, 16.45

V den titulární slavnosti katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha bude 15. června 2011 mši svatou ve svatovítském chrámu slavit v latině od 18.00 hodin kardinál Justin Rigali, arcibiskup filadelfský. Během pontifikální mše svaté zazní v premiéře Missa solemnis Vojtěcha Mojžíše.

Praha: Pontifikální mši svaté bude předcházet mše svatá u hrobu sv. Víta, kterou bude od 7.00 hodin sloužit farář katedrální farnosti P. Ondřej Pávek. Filadelfský arcibiskup kardinál Justin Francis Rigali přijíždí do České republiky jako papežský legát vyslaný papežem Benediktem XVI., aby se zúčastnil Národní pouti ke cti sv. Jana Nepomuka Neumanna. V sobotu 18. června 2011 bude v Prachaticích hlavním celebrantem a kazatelem při mši svaté v 10.00 hodin.

Pražský arcibiskup Dominik Duka, který bude mít při mši svaté 15. června v katedrále sv. Víta homilii, pozval také amerického velvyslance v České republice Normana Eisena a jeho choť. Svou účast přislíbil apoštolský nuncius arcibiskup Diego Causero, který v České republice končí svou misi a bude apoštolským nunciem ve Švýcarsku a v Lichtenštejnském knížectví.

Hudební doprovod mše svaté bude tentokrát zcela výjimečný. V premiéře zazní Missa solemnis Vojtěcha Mojžíše z roku 2010 pro sólový kvartet, smíšený sbor a tři žesťové nástroje, zvony, tympány a varhany. Vystoupí Pražští katedrální sólisté a Pražský katedrální sbor. Řídí Josef Kšica.