Biskupové se setkají v Krkonoších

Datum publikace18. 4. 2012, 16.34

Letošní druhé, celkově již devětaosmdesáté plenární zasedání České biskupské konference se od pondělí 23. do středy 25. dubna 2012 uskuteční na Erlebachově boudě nad Špindlerovým Mlýnem.

Špindlerův Mlýn: Během setkání budou čeští a moravští biskupové jednat o aktuální situaci týkající se mj. majetkového vyrovnání státu s církvemi, Charitě ČR či katolickém biblickém díle. Budou se také zabývat návrhy na ocenění Českou biskupskou konferencí – Řádem sv. Cyrila a Metoděje a pamětní medailí ČBK. V úterý v 18.00 hodin budou biskupové společně slavit mši svatou v kostele sv. Petra ve Špindlerově Mlýně, při které si připomenou 100 let  od založení Papežského misijního díla v Čechách a na Moravě, které má u nás sídlo právě ve Špidlerově Mlýně.

Předseda ČBK kardinál Dominik Duka rovněž seznámí přítomné se situací církve ve společnosti a místopředseda ČBK, olomoucký arcibiskup Jan Graubner, s přípravami na rok 2013, v němž si česká společnost připomene 1150. výročí příchodu věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Biskupové si rovněž  připomenou 100. výročí od založení Papežských misijních děl, jež u nás sídlí právě ve Špindlerově Mlýně,  a vyslechnou i informace o pouti ostatků sv. Jana Boska, která se má v ČR uskutečnit v příštím roce.