Mládež zamíří o víkendu na BISCUP 2016 do Českého Těšína

Do Českého Těšína zamíří o víkendu mládež z celé ostravsko-opavské diecéze na setkání s biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem. Část účastníků využije možnost příjezdu již v pátek 11. března, hlavní část programu začíná v sobotu 12. v 9.00 hodin. Organizátoři z Diecézního centra mládeže očekávají příjezd až 600 účastníků z jedenácti děkanátů.
Publikováno: 11. 3. 2016 9:00

Program pátečního večera začíná v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova ve 20.00 hodin. Večerní modlitbu povedou členové společenství Zacheusz. Od 22.00 hodin večerní program pokračuje hrou. Do 24.00 hodin bude možnost posezení v čajovně na faře a ve škole, kde bude zajištěno ubytování. V kapli exercičního domu je připravena možnost celonoční modlitby. Adoraci v kapli zakončí v sobotu 12. března od 7.30 modlitba ranních chval.

V sobotu 12. března přijedou do Českého Těšína další účastníci setkání, jejich registrace začíná v 8.00 hodin u kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Zde také začíná v 9.00 hodin program. Po úvodní scénce bude pro účastníky připraven biblický úvod s evangelickými duchovními, kteří v Českém Těšíně působí. Čas do oběda vyplní sdílení ve skupinkách. Na odpoledne budou připraveny workshopy, které zavedou mládež i do polské části města k farnímu kostelu sv. Máří Magdaleny. Tento kostel patří v diecézi bielsko-zywiecke k šesti chrámům mimořádného jubilejního roku se Svatou bránou milosrdenství. Z Těšína vyjdou mladí v 15.00 hodin procesím s ostatky sv. Melichara Grodeckého a bl. Matky Terezy zpátky do Českého Těšína, aby mohli v 16.00 hodin své setkání završit mší svatou. Právě při mši svaté se s mladými setká také biskup František Václav Lobkowicz.

Diecézní setkání s mládeží je spojeno se Světovým dnem mládeže, který zavedl papež Jan Pavel II. v roce 1984. Tehdy pozval papež mládež do Říma. Zúčastnilo se jej více než tři sta tisíc mladých lidí. Již během tohoto setkání mládeže začala v Janu Pavlu II. dozrávat myšlenka Světových dnů mládeže. Večer po skončení vigilie řekl členům přípravného výboru setkání: „Byla to dobrá myšlenka, je třeba pokračovat.“ A jak prohlásil, tak také udělal. Když byl rok 1985 v OSN vyhlášen Rokem mládeže, bylo rozhodnuto. Jan Pavel II. pozval mladé, aby se u příležitosti tohoto roku v Římě opět setkali.

Světový den mládeže se od té doby vyhlašuje každý rok na Květnou neděli. Mladí se setkávají ve svých diecézích se svými biskupy a jednou za tři roky se schází mládež z celého světa přímo s papežem. V letošním roce se uskuteční Světové dny mládeže v polském Krakově ve dnech od 25. července – 1. srpna. Na akci se chystají tisíce mladých lidí z celé České republiky.

Program setkání zde:  http://diecezko.doo.cz.  

(autor: Pavel Siuda)

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
01.12.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
01.12.2022

Vedení COMECE a CEC navštíví příští týden Česko

V rámci probíhajícího českého předsednictví v Radě EU navštíví 7.-8. prosince 2022 Prahu ekumenická delegace Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) a Konference evropských církvi (CEC).
30.11.2022