Mládež zamíří o víkendu na BISCUP 2016 do Českého Těšína

Do Českého Těšína zamíří o víkendu mládež z celé ostravsko-opavské diecéze na setkání s biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem. Část účastníků využije možnost příjezdu již v pátek 11. března, hlavní část programu začíná v sobotu 12. v 9.00 hodin. Organizátoři z Diecézního centra mládeže očekávají příjezd až 600 účastníků z jedenácti děkanátů.
Publikováno: 11. 3. 2016 10:00

Program pátečního večera začíná v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova ve 20.00 hodin. Večerní modlitbu povedou členové společenství Zacheusz. Od 22.00 hodin večerní program pokračuje hrou. Do 24.00 hodin bude možnost posezení v čajovně na faře a ve škole, kde bude zajištěno ubytování. V kapli exercičního domu je připravena možnost celonoční modlitby. Adoraci v kapli zakončí v sobotu 12. března od 7.30 modlitba ranních chval.

V sobotu 12. března přijedou do Českého Těšína další účastníci setkání, jejich registrace začíná v 8.00 hodin u kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Zde také začíná v 9.00 hodin program. Po úvodní scénce bude pro účastníky připraven biblický úvod s evangelickými duchovními, kteří v Českém Těšíně působí. Čas do oběda vyplní sdílení ve skupinkách. Na odpoledne budou připraveny workshopy, které zavedou mládež i do polské části města k farnímu kostelu sv. Máří Magdaleny. Tento kostel patří v diecézi bielsko-zywiecke k šesti chrámům mimořádného jubilejního roku se Svatou bránou milosrdenství. Z Těšína vyjdou mladí v 15.00 hodin procesím s ostatky sv. Melichara Grodeckého a bl. Matky Terezy zpátky do Českého Těšína, aby mohli v 16.00 hodin své setkání završit mší svatou. Právě při mši svaté se s mladými setká také biskup František Václav Lobkowicz.

Diecézní setkání s mládeží je spojeno se Světovým dnem mládeže, který zavedl papež Jan Pavel II. v roce 1984. Tehdy pozval papež mládež do Říma. Zúčastnilo se jej více než tři sta tisíc mladých lidí. Již během tohoto setkání mládeže začala v Janu Pavlu II. dozrávat myšlenka Světových dnů mládeže. Večer po skončení vigilie řekl členům přípravného výboru setkání: „Byla to dobrá myšlenka, je třeba pokračovat.“ A jak prohlásil, tak také udělal. Když byl rok 1985 v OSN vyhlášen Rokem mládeže, bylo rozhodnuto. Jan Pavel II. pozval mladé, aby se u příležitosti tohoto roku v Římě opět setkali.

Světový den mládeže se od té doby vyhlašuje každý rok na Květnou neděli. Mladí se setkávají ve svých diecézích se svými biskupy a jednou za tři roky se schází mládež z celého světa přímo s papežem. V letošním roce se uskuteční Světové dny mládeže v polském Krakově ve dnech od 25. července – 1. srpna. Na akci se chystají tisíce mladých lidí z celé České republiky.

Program setkání zde:  http://diecezko.doo.cz.  

(autor: Pavel Siuda)

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Biskupové zaslali papeži Františkovi blahopřání k výročí svěcení a narozeninám

Papež František si dnes připomíná 50. výročí od přijetí svého kněžského svěcení a o pár dní později, v úterý 17. prosince, oslaví i své 83. narozeniny. Při příležitosti těchto výročí poslal Svatému otci jménem celé České biskupské konference blahopřání její předseda kardinál Dominik Duka OP.
13.12.2019

Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2019

V týdnu od 16. prosince se můžete těšit na rozhovory s Ivem Šmoldasem nebo s cukrářkou Ivetou Fabešovou.
13.12.2019

Svatý otec vydal poselství k 53. světovému dni míru

„Mír jako cesta naděje: dialog, usmíření a ekologická přeměna“ je tématem papežova poselství u příležitosti 53. světového dne míru, který se bude slavit 1. ledna 2020.
13.12.2019

Hradec Králové bude hostit Celostátní setkání mládeže

Biskupové na svém plenárním zasedání rozhodli o konání Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové v létě 2021.
13.12.2019

V prosinci byl zahájen Lorentánský jubilejní rok

Na Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu 8. prosince byl v italském Loretu zahájen Loretánský jubilejní rok. Svatá brána se na tomto poutním místě otevřela sto let poté, kdy byla Panna Marie z Loreta prohlášena patronkou cestujících letadlem. Jubilejní rok, jehož téma zní „Povoláni letět vysoko“, bude ukončen 10. prosince 2020.
13.12.2019