Mládež zamíří o víkendu na BISCUP 2016 do Českého Těšína

Do Českého Těšína zamíří o víkendu mládež z celé ostravsko-opavské diecéze na setkání s biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem. Část účastníků využije možnost příjezdu již v pátek 11. března, hlavní část programu začíná v sobotu 12. v 9.00 hodin. Organizátoři z Diecézního centra mládeže očekávají příjezd až 600 účastníků z jedenácti děkanátů.
Publikováno: 11. 3. 2016 9:00

Program pátečního večera začíná v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova ve 20.00 hodin. Večerní modlitbu povedou členové společenství Zacheusz. Od 22.00 hodin večerní program pokračuje hrou. Do 24.00 hodin bude možnost posezení v čajovně na faře a ve škole, kde bude zajištěno ubytování. V kapli exercičního domu je připravena možnost celonoční modlitby. Adoraci v kapli zakončí v sobotu 12. března od 7.30 modlitba ranních chval.

V sobotu 12. března přijedou do Českého Těšína další účastníci setkání, jejich registrace začíná v 8.00 hodin u kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Zde také začíná v 9.00 hodin program. Po úvodní scénce bude pro účastníky připraven biblický úvod s evangelickými duchovními, kteří v Českém Těšíně působí. Čas do oběda vyplní sdílení ve skupinkách. Na odpoledne budou připraveny workshopy, které zavedou mládež i do polské části města k farnímu kostelu sv. Máří Magdaleny. Tento kostel patří v diecézi bielsko-zywiecke k šesti chrámům mimořádného jubilejního roku se Svatou bránou milosrdenství. Z Těšína vyjdou mladí v 15.00 hodin procesím s ostatky sv. Melichara Grodeckého a bl. Matky Terezy zpátky do Českého Těšína, aby mohli v 16.00 hodin své setkání završit mší svatou. Právě při mši svaté se s mladými setká také biskup František Václav Lobkowicz.

Diecézní setkání s mládeží je spojeno se Světovým dnem mládeže, který zavedl papež Jan Pavel II. v roce 1984. Tehdy pozval papež mládež do Říma. Zúčastnilo se jej více než tři sta tisíc mladých lidí. Již během tohoto setkání mládeže začala v Janu Pavlu II. dozrávat myšlenka Světových dnů mládeže. Večer po skončení vigilie řekl členům přípravného výboru setkání: „Byla to dobrá myšlenka, je třeba pokračovat.“ A jak prohlásil, tak také udělal. Když byl rok 1985 v OSN vyhlášen Rokem mládeže, bylo rozhodnuto. Jan Pavel II. pozval mladé, aby se u příležitosti tohoto roku v Římě opět setkali.

Světový den mládeže se od té doby vyhlašuje každý rok na Květnou neděli. Mladí se setkávají ve svých diecézích se svými biskupy a jednou za tři roky se schází mládež z celého světa přímo s papežem. V letošním roce se uskuteční Světové dny mládeže v polském Krakově ve dnech od 25. července – 1. srpna. Na akci se chystají tisíce mladých lidí z celé České republiky.

Program setkání zde:  http://diecezko.doo.cz.  

(autor: Pavel Siuda)

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Papež: Obchodování s lidmi nahradit péčí

Na dnešek připadá Světový den boje proti obchodování s lidmi, který roku 2013 vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Papež František jej připomenul na sociální sítí Twitter: „Vyzývám všechny ke společné práci spolu s oběťmi obchodu s lidmi, abychom ekonomiku založenou na obchodu přeměnili v ekonomiku péče," píše na svém twitterovém účtu.
30.07.2021

Stop Start se svatými - sv. Jan Maria Vianney

30.07.2021

V Karakoši vysvětí nový kostel, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš budou mít od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
30.07.2021

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejímž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
29.07.2021

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
29.07.2021