Již jste přihlášeni na Národní pouť do Krakova?

V sobotu 28. května 2016 proběhne Národní pouť ve Svatém roce milosrdenství do Krakova. Tuto mimořádnou událost spojenou s tradiční Poutí médií můžete díky bohatým možnostem účasti prožít i vy.
Publikováno: 3. 2. 2016 1:00

Krakov-Lagiewniky: Celé setkání začíná v Krakově od 9.00, mše svatá v bazilice Božího milosrdenství začíná v 10.30. Odpolední program od 13.30 se skládá z koncertu, přednášky či adorace. V 15.00 se účastníci společně pomodlí Korunku k Božímu milosrdenství, následuje návštěva Centra svatého Jana Pavla II.

Podrobnosti naleznete zde: pout2016.proglas.cz.

Nabídky cestovních kanceláří hledejte tady: http://www.proglas.cz/detail-clanku/poutnici-jak-cestovat.html 

Samozřejmě lze cestovat i samostatně či autobusy organizovanými např. farnostmi.

Poutníci nad 15 let dostanou od CK, se kterou cestují, poutnický balíček v hodnotě 200 Kč (v ceně zájezdu) obsahující brožuru k liturgii, program pouti a další drobnosti. Zaplacením balíčku účastníci přispějí na úhradu nákladů potřebných k realizaci pouti. Tento set lze zakoupit i přímo na místě v Krakově, a podpořit tak akci.

Autor článku:
František Jemelka

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020