Světový den sociální práce vyzdvihuje její význam

Tento den je příležitostí k vyzdvižení sociální práce jako plnohodnotné profese a jejího přínosu pro celou společnost jak na regionální, tak na národní úrovni. Byl vyhlášen OSN před třiceti lety a koná se vždy třetí úterý v březnu. Dnes ho slavíme 15. března. Charita ČR připravila se svými zaměstnanci a pro své zaměstnance krátké video s anketou.
Publikováno: 15. 3. 2016 9:00

Jednou z příležitostí, jak morálně ocenit sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách zaměřené na péči i na prevenci, je upozornění na význam sociální práce pro společnost u příležitosti Světového dne sociální práce.

Letos slavíme Světový den sociální práce 15. března pod heslem Podpora důstojnosti a lidských hodnot (Promoting the Dignity and Worth of Peoples’).

Video: Proč pracuji v sociální oblasti? a Co bych kolegům k dnešnímu dni popřál?

K této příležitosti připravila Charita ČR se svými zaměstnanci a nejen pro zaměstnance krátké video na YouTube!


Olomoucký happening

K této příležitosti zvou na happening v centru Olomouce také studenti Vyšší odborné školy sociální Caritas. Akcí chtějí oslovit olomouckou veřejnost, aby poukázali na význam sociální práce ve společnosti, v 15 hodin vyrazí do ulic. Lidé si také už podruhé "na vlastní kůži" vyzkouší, jaké to je přijít v okamžiku o domov, práci či peníze. Více zde.

(Zdroj: Charita ČR)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021