Dnes začíná Národní týden manželství 2016

V tomto týdnu, mezi 8. a 14. únorem 2016, se na různých místech ČR a v různých formách uskuteční Národní týden manželství. Tradiční příležitost pro posílení vztahů v manželství a možnost zvýraznění potřeby zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství.
Publikováno: 8. 2. 2016 17:00

Letošní Národní týden manželství nese motto: Manželství je více než kus papíru. Snad proto, že je mezi lidmi stále běžnější považovat manželství za cár papíru, který již nikdo ke skutečné lásce nepotřebuje, se tato iniciativa pokusí ukázat, že vztah v manželství je mnohem víc.

K akci se mj. připojí i centra pro rodinu sdružená v Asociaci center pro rodinu.

Další info o Národním týdnu manželství hledejte i na oficiálním webu.

A ještě doporučujeme zajímavý rozhovor s Marií Novákovou, odbornicí na rodinné vztahy, která s Martinem Veselovským hovoří na téma: „Vysoká rozvodovost? O manželství se musí pečovat, je důležité pro trvalý vztah“. Naleznete ho na DV TV.

(Zdroj: web Diecéze ostravsko-opavské, web Národního centra pro rodinu)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Komunikace na sociálních sítích, lektor Jen Zápotocký

Jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter? Jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům? Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Je určeno pro středně pokročilé uživatele sociálních sítí, kteří se chtějí naučit a procvičit si, jak efektivně oslovit lidi, jak plánovat kampaně a jak promovat své aktivity a projekty na sociálních sítích.
17.08.2022

Fotogalerie: Biskupové na CSM v Hradci Králové

Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové se zúčastnili čeští a moravští biskupové. Přinášíme fotogalerii pořízenou díky fotografům ze spolku Člověk a víra.
16.08.2022

Výzva IROP - knihovny

První výzvou, kterou vyhlásil Integrovaný regionální operační program v novém programovém období, je výzva zaměřená na revitalizaci, odbornou infrastrukturu a vybavení pro činnost knihoven. Nově mohou dotace čerpat i zřizovatelé základních knihoven se specializovaným knihovním fondem, kterých je řada i církevních.
15.08.2022

Výzva k tiché adoraci za mír na Ukrajině

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící k tiché adoraci za mír na Ukrajině v den svátku Povýšení svatého Kříže.
15.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže, 6. den

V neděli 14. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnilo setkání po diecézích. Mši svatou v neděli sloužil královehradecký biskup Mons. Jan Vokál, kázal ostravsko-opavský biskup Martin David a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022