Program papeže Františka v Řecku

Papež František v sobotu odlétá na jednodenní návštěvu Řecka. Cestou na jedno z nejpostiženějších míst migrační krizí chce svou blízkost vyjádřit Svatý otec nejen uprchlíkům, ale také samotným obyvatelům ostrova Lesbos i všem Řekům za jejich velkodušnost a pomoc. Dnes byl představen program této papežovy návštěvy.
Publikováno: 14. 4. 2016 13:38

Papež František by měl podle plánu dorazit na řecké letiště Mytilene v sobotu 10.20 hodin dopoledne. Ještě zde se soukromě setká s předsedou vlády Alexisem Tsiprasem.

S ekumenickým konstantinopolským patriarchou Bartolomějem a arcibiskupem pravoslavné církve Athén a celého Řecka Hieronymosem se společně vydá na návštěvu nedalekého uprchlického tábora Moria, kde se nachází asi 2500 žadatelů o azyl.

Zde budou mít církevní představitelé možnost setkat a pozdravit se s některými imigranty individuálně. Následovat budou projevy všech tří hostů a podepsání jejich společného prohlášení.

Odpoledne se opět spolu přemístí do prezídia pobřežní stráže, aby zde uctili památku všech obětí migrace; se zvláštním odkazem na utonulé při pokusech doplout na řecké ostrovy.

Poté bude prostor pro to, aby si papež František mohl tentokrát soukromě pohovořit jak s řeckým arcibiskupem, ekumenickým patriarchou, tak opět s předsedou vlády.

Po třetí hodině se František vypraví zpět do Říma.

Papež František při včerejší generální audienci poprosil všechny přítomné o modlitbu za sílu pro tuto návštěvu: „Tuto sobotu se vydám na ostrov Lesbos, kudy v uplynulých měsících prošlo mnoho uprchlíků. Půjdu tam společně se svými bratry konstantinopolským patriarchou Bartolomějem a arcibiskupem Athén a celého Řecka Hieronymosem, abych vyjádřil blízkost a solidaritu jak uprchlíkům, tak obyvatelům ostrova Lesbos a veškerému řeckému lidu, který je tak velkodušný a pohostinný. Prosím, abyste mne provázeli modlitbou a vyprošovali světlo a sílu Ducha svatého a mateřskou přímluvu Panny Marie.

(foto: Daniel Ibanez / CNA)

 

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021