Setřít slzy. Papež povede modlitbu pro ty, kdo prožívají bolest

Modlitební večer „k setření slz“, který povede ve Vatikánu papež František 5. května, má přinést útěchu a naději těm, kdo prožívají duchovní nebo tělesné utrpení. Do Říma bude převezen relikviář Panny Marie ze Syrakus, který obsahuje slzy, jež v roce 1953 zázračně vytryskly z mariánského obrazu.
Publikováno: 27. 4. 2016 12:08

Událost se koná v rámci Svatého roku milosrdenství. Podle jeho oficiálních stránek chce být modlitba „viditelným znamením milosrdné Otcovy ruky, která stírá slzy maminky nebo tatínka, již ztratili dítě, slzy dítěte, které ztratilo rodiče, slzy toho, kdo bojuje s nemocí, kdo ztratil práci nebo ji nenachází, kdo prožívá v rodině rozepře, kdo zakouší samotu kvůli svému pokročilému věku, kdo trpí existenciální bolestí, kdo zakusil nespravedlnost, kdo ztratil smysl života nebo jej nedokáže nalézt. Je tolik různých malých nebo velkých trápení, které každý nosí.“

U příležitosti modlitebního večera bude ve Svatopetrské bazilice vystaven relikviář plačící Panny Marie ze Syrakus. V roce 1953 malý mariánský sádrový reliéf Marie umístěný v domě mladých manželů v sicilském městě začal zázračně ronit lidské slzy. Relikviář obsahuje část těchto slz.

„Mariiny slzy jsou znamením mateřské lásky a účastí Matky na věcech svých dětí. Proto budou přítomny v bazilice během modlitebného večera, jakoby ona povzbuzovala, utěšovala, podpírala ty, kdo prochází zkouškami, aby se svěřili Panně Marii bez výhrad a s dětskou důvěrou, v měsíci, který je jí zasvěcen,“ píše se na stránkách Svatého roku milosrdenství.

Bohožbu lze sledovat skrze Televizi NOE nebo vatikánský kanál na portálu YouTube.

VIDEO: Krátký záběr plačící Panny Marie v Syrakusách.

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021