Setřít slzy. Papež povede modlitbu pro ty, kdo prožívají bolest

Modlitební večer „k setření slz“, který povede ve Vatikánu papež František 5. května, má přinést útěchu a naději těm, kdo prožívají duchovní nebo tělesné utrpení. Do Říma bude převezen relikviář Panny Marie ze Syrakus, který obsahuje slzy, jež v roce 1953 zázračně vytryskly z mariánského obrazu.
Publikováno: 27. 4. 2016 14:08

Událost se koná v rámci Svatého roku milosrdenství. Podle jeho oficiálních stránek chce být modlitba „viditelným znamením milosrdné Otcovy ruky, která stírá slzy maminky nebo tatínka, již ztratili dítě, slzy dítěte, které ztratilo rodiče, slzy toho, kdo bojuje s nemocí, kdo ztratil práci nebo ji nenachází, kdo prožívá v rodině rozepře, kdo zakouší samotu kvůli svému pokročilému věku, kdo trpí existenciální bolestí, kdo zakusil nespravedlnost, kdo ztratil smysl života nebo jej nedokáže nalézt. Je tolik různých malých nebo velkých trápení, které každý nosí.“

U příležitosti modlitebního večera bude ve Svatopetrské bazilice vystaven relikviář plačící Panny Marie ze Syrakus. V roce 1953 malý mariánský sádrový reliéf Marie umístěný v domě mladých manželů v sicilském městě začal zázračně ronit lidské slzy. Relikviář obsahuje část těchto slz.

„Mariiny slzy jsou znamením mateřské lásky a účastí Matky na věcech svých dětí. Proto budou přítomny v bazilice během modlitebného večera, jakoby ona povzbuzovala, utěšovala, podpírala ty, kdo prochází zkouškami, aby se svěřili Panně Marii bez výhrad a s dětskou důvěrou, v měsíci, který je jí zasvěcen,“ píše se na stránkách Svatého roku milosrdenství.

Bohožbu lze sledovat skrze Televizi NOE nebo vatikánský kanál na portálu YouTube.

VIDEO: Krátký záběr plačící Panny Marie v Syrakusách.

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou
02.04.2020

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.
02.04.2020

Benefiční koncert Pomozme Itálii

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.
02.04.2020

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020