Papež navštíví sídlo Světového potravinového programu

V pondělí 13. října navštíví papež František sídlo největší humanitární organizace bojující proti hladu ve světě.
Publikováno: 1. 6. 2016 10:45

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk 

Papež by měl strávit v hlavním sídle organizace v Římě zhruba dvě hodiny.

Světový potravinový program je organizací OSN bojující proti hladu ve světě. Ročně pomáhá více než 80 milionům lidí v 82 zemích. Pro organizace založenou v roce 1961 v současnosti pracuje 11.367 zaměstnanců, většina z nich přímo mezi chudými.

Světový potravinový program dodává jídlo potřebným lidem v nouzových situacích, jimiž jsou např. války, občanské konflikty nebo přírodní katastrofy. Po skončení stavu nouze pomáhá místním lidem vytvořit novou budoucnost. V posledních měsících působila organizace např. v Jižním Súdánu, Sýrii nebo zemích zasažených virem Ebola.

Papež František již navštívil sídlo Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) 20. listopadu 2014. V květnu 2014 přijal téměř desítky ředitelů úřadu pro koordinaci organizací OSN.

„Je nezbytné najít způsob, aby se všichni lidé mohli těšit z plodů země, nejenom proto, aby se předešlo zvětšování nerovnosti mezi tím, kdo má více, a tím, kdo se musí spokojit s drobty, ale také a především kvůli požadavku spravedlnosti, rovnosti a respektu vůči každé lidské bytosti,“ řekl papež František účastníkům zasedání FAO 20. června 2013.

Za tři roky svého pontifikátu se papež problému hladu ve světě věnoval v mnoha prohlášeních, včetně celých pasáží encykliky Laudato Si´.

V roce 2015 zase například vyzval k omezení plýtvání potravin. „Snažme se co nejrozhodněji změnit životní styl, a možná budeme potřebovat méně zdrojů,“ řekl při setkání se členy konference FAO.

(zdroj: Il Sismografo, ANSA, Světový potravinový program)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021