Sledujte s námi přímý přenos z pojízdného kostela v Praze

Během letošní Noci kostelů bude 10. června v Praze po trase tramvaje číslo 22 jezdit „pojízdný kostel“. Sledujte on-line přímý přenos od 18 do 22 hodin.
Publikováno: 9. 6. 2016 15:00

Návštěvníci či lépe řečeno cestující v něm naleznou mnohé z toho, co se běžně vyskytuje v kostelech nepojízdných: kněze, kříž, věčné světlo, ale také například varhany, i když to budou varhany poněkud menší, tj. portativ. V průběhu jízdy bude probíhat setkání se zajímavými hosty, jako jsou Prof. Jan Royt, biskup Václav Malý či novinářka Alena Ježková. K dispozici je i jízdní řád této speciální linky.

On-line přenos sledujte zde:

Více informací k dalším programům po celé ČR na nockostelu.cz či na cirkev.cz.

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Papež jmenoval duchovního asistenta vatikánských médií: Hledat skrytou nit pravdy

Papež František posílá do svých médií duchovního asistenta. Stává se jím Luigi Maria Epicoco, čtyřicetiletý kněz, původem z jihoitalské Apulie, autor rozhovorů s papežem a řady publikací, kterých si František cení natolik, že jednu z nich vybral jako dárek pro kardinály při setkání s římskou kurií v roce 2019. Jeho úkolem bude rovněž přispívat svými sloupky do vatikánského deníku Osservatore Romano.
17.06.2021

Svaté rodině zasvětí Blízký východ, její ikona bude putovat do Říma

U příležitosti probíhajícího Roku sv. Josefa při 150. výročí jeho vyhlášení za patrona univerzální církve se v neděli 27. června uskuteční zasvěcení Blízkého východu Svaté rodině. Akce bude součástí eucharistické slavnosti v bazilice Zvěstování Panně Marii v Nazaretu s požehnáním putující ikony Svaté rodiny.
17.06.2021

Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti zveřejnil oficiální hymnu

Kardinál Péter Erdő vyhlásil na pondělní tiskové konferenci oficiální hymnu letošního Mezinárodního eucharistického kongresu v Budapešti.
17.06.2021

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021