Do Vatikánu dorazila druhá skupina uprchlíků

Na pozvání papeže Františka dorazila 17. června do Říma skupina dalších uprchlíků. Tři syrské rodiny přijely z tábora Kara na řeckém ostrově Lesbos. Nyní jsou v péči komunity Sant’Egidio.
Publikováno: 20. 6. 2016 13:15

Ilustrační foto: PROWorld Bank Photo Collection / CC BY-NC-ND

Devět Syřanů včetně tří dětí dorazilo v pátek do Vatikánu jako již druhá skupina uprchlíků, která sem byla převezena na podnět papeže Františka. Všichni pocházejí původně z Turecka, dva z nich jsou křesťané.

Po příjezdu se skupiny, stejně jako v prvním případě, ujala komunita Sant’Egidio, jež se postará především o ubytování a shánění práce.

Římnský biskup navštívil ostrov Lesbos a místní uprchlický tábor před několika měsíci (16. dubna), odkud přivezl první skupinu syrských uprchlíků. Řekl, že se v žádném případě nejedná o gesto politické, ale čistě humanitární.

Papež připomněl Světový den uprchlíků

Po tradiční nedělní modlitbě Anděl Páně připomněl papež Světový den uprchlíků, který vyhlásila OSN na 20. červen, a řekl: „Uprchlíci jsou lidé jako všichni ostatní, ale války jim vzaly domov, práci, příbuzné a přátele. Jejich příběhy a jejich tváře nás volají k novému nasazení za vytváření míru ve spravedlnosti. Proto chceme být s nimi: setkávat se s nimi, přijímat je, naslouchat jim a spolu s nimi se stát tvůrci pokoje podle Boží vůle.

(zdroj: ČTK, Radio Vaticana)

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021