Do Vatikánu dorazila druhá skupina uprchlíků

Na pozvání papeže Františka dorazila 17. června do Říma skupina dalších uprchlíků. Tři syrské rodiny přijely z tábora Kara na řeckém ostrově Lesbos. Nyní jsou v péči komunity Sant’Egidio.
Publikováno: 20. 6. 2016 15:15

Ilustrační foto: PROWorld Bank Photo Collection / CC BY-NC-ND

Devět Syřanů včetně tří dětí dorazilo v pátek do Vatikánu jako již druhá skupina uprchlíků, která sem byla převezena na podnět papeže Františka. Všichni pocházejí původně z Turecka, dva z nich jsou křesťané.

Po příjezdu se skupiny, stejně jako v prvním případě, ujala komunita Sant’Egidio, jež se postará především o ubytování a shánění práce.

Římnský biskup navštívil ostrov Lesbos a místní uprchlický tábor před několika měsíci (16. dubna), odkud přivezl první skupinu syrských uprchlíků. Řekl, že se v žádném případě nejedná o gesto politické, ale čistě humanitární.

Papež připomněl Světový den uprchlíků

Po tradiční nedělní modlitbě Anděl Páně připomněl papež Světový den uprchlíků, který vyhlásila OSN na 20. červen, a řekl: „Uprchlíci jsou lidé jako všichni ostatní, ale války jim vzaly domov, práci, příbuzné a přátele. Jejich příběhy a jejich tváře nás volají k novému nasazení za vytváření míru ve spravedlnosti. Proto chceme být s nimi: setkávat se s nimi, přijímat je, naslouchat jim a spolu s nimi se stát tvůrci pokoje podle Boží vůle.

(zdroj: ČTK, Radio Vaticana)

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020