O čem píše 3. číslo KT

Datum publikace16. 1. 2001, 21.00

Praha: Třetí číslo Katolického týdeníku (KT) otevírá jedno z letošních témat: Desatero; konkrétně 1. přikázání. Úvodní strana nabízí rozhovor s profesorem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze ThDr. Jiřím Skoblíkem v článku 'Každý má své egyptské rány'. Doc. Josef Dolista z Teologické fakulty Jihočeské univerzity se zabývá otázkou, zda je možné první přikázání považovat za nejdůležitější. KT č. 3 dále přibližuje první přikázání také na stránkách Katechismu katolické církve.

Zahraniční strana se vrací k události zavírání Svaté brány papežem Janem Pavlem II. Domácí rubrika mj. informuje o novém betlému v Dobré Vodě a o pocitech církevních představitelů při slavnostním zakončení Jubilejního roku. Kulturní rubrika seznamuje čtenáře s novými alby mezzosopranistky Magdaleny Kožené. Novou rubriku, která bude mapovat významná duchovní místa Evropy, nalezneme na 12. straně tohoto čísla KT. Ve své premiéře nás zavede na návštěvu dómu v Cáchách. S rubrikou se čtenáři budou setkávat ve čtrnáctidenních intervalech. V čísle 3 rovněž pokračuje soutěž.