Cestami víry s českým buddhistickým mnichem

Dokument o Josefu Mádlovi, mistru bojových umění a pražském buddhistickém mnichovi, vysílá Česká televize na 1. programu 11.2. od 14.30 hodin.
Publikováno: 8. 2. 2001 20:00

Praha: Dokument "Meč a zen" - Mistr bojových umění mnich Josef Mádl a pražský zen-buddhistický klášter - vysílá Česká televize na 1. programu v neděli 11. února od 14.30 hodin.

Josef Mádl pochází z křesťanské rodiny, která byla v době komunismu pronásledována za víru. Přesto začal hledat duchovní zakotvení jinde. Nejprve ho zaujala východní bojová umění. Ta mu otevřela cestu k buddhismu. Po několika létech strávených v Japonsku se stal buddhistickým mnichem. Dnes tento odborník na počítače a průkopník ochranek žije v Praze a vyučuje základům zen-buddhistické meditace. Jeho příběh a především duchovní cesta se staly základem dokumentárního filmu režiséra Martina Mahdala. Bude se v něm také ptát, proč tolik lidí z tradičně křesťanských zemí hledá spásu v duchovních směrech východu. Jak se podle nich v našem prostředí žije?

Související články

Další aktuality

75. výročí biskupského svěcení Josefa kardinála Berana

Před 75 lety, 8. prosince 1946, přijal v katedrále sv. Víta v Praze biskupské svěcení kardinál Josef Beran, 33. arcibiskup pražský a primas český. Byl politickým vězněm nacismu i komunismu. Poslední roky svého života prožil jako vyhnanec ve Vatikánu, kde také 17. května 1969 zemřel.
08.12.2021

Papež František: Buďme pokorní jako Panna Maria

Před modlitbou Anděl Páně u příležitosti slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie vyzval papež František věřící, aby byli podobní Marii ve své pokoře a v blízkosti u Boha.
08.12.2021

Katolický týdeník: Smíření v rodině

Smiřovat se učíme odmala. Pokud žijeme v manželství a chceme, aby náš vztah za něco stál, musíme v této disciplíně dosáhnout téměř mistrovské úrovně. A bez usmiřování se neobejdou ani řeholní komunity či širší rodiny. Jak ale na to? Vždyť přiznat před druhým chybu a poprosit o odpuštění je dřina.
08.12.2021

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2021

Modleme se, abychom po vzoru Marie stavěli úděl živých lidí nad ideologie a jednali rychle ve prospěch těch, kteří trpí.
08.12.2021

Předvánoční Dárek Jam pro maminky s dětmi a lidi v nouzi

Benefice pro maminky s dětmi z azylového domu a další lidi v nouzi proběhne formou on-line přenosu v úterý 14. 12. 2021 od 19h. Tradiční akce Dárek Jam iniciovaná ostravskými hudebníky přinese divákům pestrý hudební program i možnost veřejnosti materiálně nebo finančně podpořit klienty služeb Charity Ostrava.
08.12.2021