Křesťanský magazín z Ostravy

Křesťanský magazín - tentokrát z Ostravy - vysílá Česká televize na 1. programu 18.2. od 14.30 hodin.
Publikováno: 15. 2. 2001 21:00

Ostrava: Křesťanský magazín - tentokrát z Ostravy - vysílá Česká televize na 1. programu v neděli 18. února od 14.30 hodin.

Autoři se mj. zabývají otázkou, proč je tolik církví, když je jeden Bůh? Dále budou mít diváci možnost navštívit ateliér ostravského malíře Zdeňka Vysloužila, v jehož tvorbě se často vyskytují sakrální motivy, a dovědět se, co pro některé lékaře znamená v jejich praxi víra. Závěr pořadu tvoří reportáž ze střediska "Nové šance" v Ostravě - Koblově, kde probíhá resocializace bývalých vězňů na křesťanské bázi.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019