O čem píše 10. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 7. 3. 2001 11:00

Praha: 10. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu odpuštění. Autor Jan Paulas vychází z Matoušova evangelia o smyslu křesťanského odpuštění. Na straně dvě se poprvé objevuje nová rubrika nazvaná "Co oslovilo...". Na duchovní straně pokračuje seriál od Mirei Ryškové, zaměřený na postní dobu. V něm se mj. píše: "Místo náročných asketických cvičení a hlubokomyslných meditací bychom v období přípravy na Velikonoce mohli zkusit cvičení velmi prosté: každý den alespoň jednou prožít a vychutnat jednu obyčejnou činnost - třeba ranní vstávání nebo naopak ukládání se ke spánku, jídlo, jízdu tramvají, rozhovor, nakupování, prostě cokoliv, co běžně děláme. Určitě přijdeme na zajímavé věci - o sobě samých, o věcech kolem sebe, možná i o Bohu. Každopádně se však posuneme o něco hloub v prožívání přítomnosti".

V zahraniční rubrice vychází reportáž Pavla Siudy o pobytu mladých z Ostravy v Taizé. Na stránce domácího zpravodajství odpovídá brněnský světící biskup Petr Esterka na otázku, v čem by se měla změnit církev v České republice, aby se přiblížila požadavkům dokumentů 2. vatikánského koncilu. Následující strana přináší zamyšlení Kateřiny Nešlehové nad tím, proč byl v Českém rozhlase zakázán spot ke sčítání lidu. Rovněž seznamuje čtenáře s tím, co se jim na stránkách KT líbí a nelíbí. Kulturní strana nabízí informaci o chystané filmové přehlídce "Film ve znamení ryb" na Svatém Kopečku.

Související články

Další aktuality

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
01.12.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
01.12.2022