Lupa
Obsah
Portál
Reklama

O čem píše 10. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace7. 3. 2001, 11.00
TiskTisk

Praha: 10. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu odpuštění. Autor Jan Paulas vychází z Matoušova evangelia o smyslu křesťanského odpuštění. Na straně dvě se poprvé objevuje nová rubrika nazvaná 'Co oslovilo...'. Na duchovní straně pokračuje seriál od Mirei Ryškové, zaměřený na postní dobu. V něm se mj. píše: 'Místo náročných asketických cvičení a hlubokomyslných meditací bychom v období přípravy na Velikonoce mohli zkusit cvičení velmi prosté: každý den alespoň jednou prožít a vychutnat jednu obyčejnou činnost - třeba ranní vstávání nebo naopak ukládání se ke spánku, jídlo, jízdu tramvají, rozhovor, nakupování, prostě cokoliv, co běžně děláme. Určitě přijdeme na zajímavé věci - o sobě samých, o věcech kolem sebe, možná i o Bohu. Každopádně se však posuneme o něco hloub v prožívání přítomnosti'.

V zahraniční rubrice vychází reportáž Pavla Siudy o pobytu mladých z Ostravy v Taizé. Na stránce domácího zpravodajství odpovídá brněnský světící biskup Petr Esterka na otázku, v čem by se měla změnit církev v České republice, aby se přiblížila požadavkům dokumentů 2. vatikánského koncilu. Následující strana přináší zamyšlení Kateřiny Nešlehové nad tím, proč byl v Českém rozhlase zakázán spot ke sčítání lidu. Rovněž seznamuje čtenáře s tím, co se jim na stránkách KT líbí a nelíbí. Kulturní strana nabízí informaci o chystané filmové přehlídce 'Film ve znamení ryb' na Svatém Kopečku.

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou