O čem píše 10. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 7. 3. 2001 12:00

Praha: 10. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu odpuštění. Autor Jan Paulas vychází z Matoušova evangelia o smyslu křesťanského odpuštění. Na straně dvě se poprvé objevuje nová rubrika nazvaná "Co oslovilo...". Na duchovní straně pokračuje seriál od Mirei Ryškové, zaměřený na postní dobu. V něm se mj. píše: "Místo náročných asketických cvičení a hlubokomyslných meditací bychom v období přípravy na Velikonoce mohli zkusit cvičení velmi prosté: každý den alespoň jednou prožít a vychutnat jednu obyčejnou činnost - třeba ranní vstávání nebo naopak ukládání se ke spánku, jídlo, jízdu tramvají, rozhovor, nakupování, prostě cokoliv, co běžně děláme. Určitě přijdeme na zajímavé věci - o sobě samých, o věcech kolem sebe, možná i o Bohu. Každopádně se však posuneme o něco hloub v prožívání přítomnosti".

V zahraniční rubrice vychází reportáž Pavla Siudy o pobytu mladých z Ostravy v Taizé. Na stránce domácího zpravodajství odpovídá brněnský světící biskup Petr Esterka na otázku, v čem by se měla změnit církev v České republice, aby se přiblížila požadavkům dokumentů 2. vatikánského koncilu. Následující strana přináší zamyšlení Kateřiny Nešlehové nad tím, proč byl v Českém rozhlase zakázán spot ke sčítání lidu. Rovněž seznamuje čtenáře s tím, co se jim na stránkách KT líbí a nelíbí. Kulturní strana nabízí informaci o chystané filmové přehlídce "Film ve znamení ryb" na Svatém Kopečku.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019