O čem píše 10. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 7. 3. 2001 12:00

Praha: 10. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu odpuštění. Autor Jan Paulas vychází z Matoušova evangelia o smyslu křesťanského odpuštění. Na straně dvě se poprvé objevuje nová rubrika nazvaná "Co oslovilo...". Na duchovní straně pokračuje seriál od Mirei Ryškové, zaměřený na postní dobu. V něm se mj. píše: "Místo náročných asketických cvičení a hlubokomyslných meditací bychom v období přípravy na Velikonoce mohli zkusit cvičení velmi prosté: každý den alespoň jednou prožít a vychutnat jednu obyčejnou činnost - třeba ranní vstávání nebo naopak ukládání se ke spánku, jídlo, jízdu tramvají, rozhovor, nakupování, prostě cokoliv, co běžně děláme. Určitě přijdeme na zajímavé věci - o sobě samých, o věcech kolem sebe, možná i o Bohu. Každopádně se však posuneme o něco hloub v prožívání přítomnosti".

V zahraniční rubrice vychází reportáž Pavla Siudy o pobytu mladých z Ostravy v Taizé. Na stránce domácího zpravodajství odpovídá brněnský světící biskup Petr Esterka na otázku, v čem by se měla změnit církev v České republice, aby se přiblížila požadavkům dokumentů 2. vatikánského koncilu. Následující strana přináší zamyšlení Kateřiny Nešlehové nad tím, proč byl v Českém rozhlase zakázán spot ke sčítání lidu. Rovněž seznamuje čtenáře s tím, co se jim na stránkách KT líbí a nelíbí. Kulturní strana nabízí informaci o chystané filmové přehlídce "Film ve znamení ryb" na Svatém Kopečku.

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019