O čem píše 31. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace27. 7. 2001, 17.00

Praha: 31. číslo Katolického týdeníku (KT) uzavírá starozákonní seriál o Písmu svatém. Nabízí např. rozhovor s profesorem Josefem Hřebíkem Th.D. o otaznících Starého zákona. Duchovní strana pojednává o apokryfech a v článku prof. Josefa Dolisty Th.D., Ph.D. připomíná dobu proroků. 'Evangelium' proroka Izaiáše a Nový zákon je název článku Jaroslava Brože z Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Zahraniční rubrika přináší mj. článek o tabulce na Kristově kříži a výzkumech, které nedávno provedli izraelští vědci. Domácí zpravodajství se věnuje např. setkání mládeže na Cvilíně u Krnova a v Dolanech u Olomouce či Týdnu pro broumovské kostely. Pokračuje také seriál článků o Plenárním sněmu. Kulturní rubrika KT č. 31 přináší rozhovor s americkou spisovatelkou Francine Riversovou. Na poslední straně čeká na čtenáře fotoreportáž Jaroslava Hodíka z pouti do Kostelního Vydří.