O čem píše 31. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 27. 7. 2001 19:00

Praha: 31. číslo Katolického týdeníku (KT) uzavírá starozákonní seriál o Písmu svatém. Nabízí např. rozhovor s profesorem Josefem Hřebíkem Th.D. o otaznících Starého zákona. Duchovní strana pojednává o apokryfech a v článku prof. Josefa Dolisty Th.D., Ph.D. připomíná dobu proroků. "Evangelium" proroka Izaiáše a Nový zákon je název článku Jaroslava Brože z Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Zahraniční rubrika přináší mj. článek o tabulce na Kristově kříži a výzkumech, které nedávno provedli izraelští vědci. Domácí zpravodajství se věnuje např. setkání mládeže na Cvilíně u Krnova a v Dolanech u Olomouce či Týdnu pro broumovské kostely. Pokračuje také seriál článků o Plenárním sněmu. Kulturní rubrika KT č. 31 přináší rozhovor s americkou spisovatelkou Francine Riversovou. Na poslední straně čeká na čtenáře fotoreportáž Jaroslava Hodíka z pouti do Kostelního Vydří.

Související články

Další aktuality

Rok svaté Ludmily bude dnes zahájen v Senátu Parlamentu ČR

Dnes 1. října od 17.00 proběhne ve venkovních prostorách Senátu Parlamentu ČR slavnostní zahájení Roku svaté Ludmily. Ten byl vyhlášen na rok 2021, jelikož si budeme připomínat již 1100 let od úmrtí této světice. Slavnostního zahájení se zúčastní Mons. Zdeněk Wasserbauer, pomocný biskup pražský, místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Oberfalzer nebo Ing. Martin Hrdlička, předseda spolku Svatá Ludmila 1100 let a starosta Obce Tetín.
01.10.2020

Blíží se beatifikace italské laičky a španělských mučedníků

Papež František požádal Kongregaci pro svatořečení k vydání sedmi dekretů, které se týkají pěti nových blahoslavených a dvou ctihodných Božích služebníků. Uznal zázrak přikládaný přímluvě jihoitalské laičky a mučednictví čtyř diecézních kněží, zavražděných z nenávisti k víře ve třicátých letech minulého století ve Španělsku. Hrdinské ctnosti potvrdil u dvou zakladatelek řeholních kongregací.
01.10.2020

Pomoc pro Pákistán - 284 křesťanských rodin bez domova

V Pákistánu silné monzunové deště zničily 86 rodinných domů kompletně a 198 částečně, 284 rodin tak zůstalo bez domova. Oblátská farnost Panny Marie v pakistánském Derekabadu prosí o pomoc s výstavbou 10 domů.
01.10.2020

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
30.09.2020

Apoštolský list k 1600. výročí úmrtí svatého Jeronýma

Za „velkého učitele a otce církve, který položil bibli do středu svého života“ označil papež František v apoštolském listě svatého Jeronýma, jehož výročí smrti si dnes připomínáme.
30.09.2020