O čem píše 33. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 10. 8. 2001 22:00

Praha: 33. číslo Katolického týdeníku (KT) se zabývá tematikou strachu. Na prvních dvou stranách uvádí příběhy o strachu - např. z manželství, o manželství, z falešné představy Boha či z těla. O Boží bázni pojednává rozhovor s psychiatrem P. Jiřím Slabým. Duchovní strana přináší malý návod, jak zacházet s úzkostí podle knihy Reinaharda Abelna a Antona Knera "Neboj se!". O strachu z rozhodování pojednává článek zpracovaný podle knihy Jacquese Philippa "Hľadaj pokoj a zotrvaj v ňom".

Zahraniční zpravodajství informuje mj. o povodňové situaci v Polsku a přibližuje pomoc Diecézní charity ostravsko-opavské v postižených oblastech. Domácí rubrika se zabývá mj. stavbou trapistického kláštera v Novém Dvoře, informuje o projektu MEDEVAC na podporu léčby dětí postižených válkou v Čečensku či o setkání křesťanů na Zlaté stezce v Kašperských horách.

Kulturní rubrika KT č. 33 představuje knihu PhDr. Vítězslava Štajnochra o Panně Marii Divotvůrkyni, kterou vydalo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019