O čem píše 33. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 10. 8. 2001 22:00

Praha: 33. číslo Katolického týdeníku (KT) se zabývá tematikou strachu. Na prvních dvou stranách uvádí příběhy o strachu - např. z manželství, o manželství, z falešné představy Boha či z těla. O Boží bázni pojednává rozhovor s psychiatrem P. Jiřím Slabým. Duchovní strana přináší malý návod, jak zacházet s úzkostí podle knihy Reinaharda Abelna a Antona Knera "Neboj se!". O strachu z rozhodování pojednává článek zpracovaný podle knihy Jacquese Philippa "Hľadaj pokoj a zotrvaj v ňom".

Zahraniční zpravodajství informuje mj. o povodňové situaci v Polsku a přibližuje pomoc Diecézní charity ostravsko-opavské v postižených oblastech. Domácí rubrika se zabývá mj. stavbou trapistického kláštera v Novém Dvoře, informuje o projektu MEDEVAC na podporu léčby dětí postižených válkou v Čečensku či o setkání křesťanů na Zlaté stezce v Kašperských horách.

Kulturní rubrika KT č. 33 představuje knihu PhDr. Vítězslava Štajnochra o Panně Marii Divotvůrkyni, kterou vydalo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.

Související články

Další aktuality

Pokračuje celková rekonstrukce opavské konkatedrály za 78 milionů

Až do prosince letošního roku bude probíhat oprava opavské konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie. Celková rekonstrukce za téměř 78 milionů korun zde začala v březnu loňského roku. Podařilo se nám podívat dovnitř kostela, který kompletně vyplnilo lešení.
04.08.2020

Pouť k Panně Marii Klokotské se bude letos konat od 13. do 16. srpna 2020

Letošní pouť k Panně Marii Klokotské bude nabitá bohatým duchovním programem. Konat se bude od čtvrtka 13. srpna do neděle 16. srpna.
04.08.2020

Vatikán: Zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. není znepokojující

Vatikánské tiskové středisko reagovalo na zprávy, které se objevily včera (3.8. 2020) v médiích ohledně zdravotního stavu emeritního papeže Benedikta XVI. Podle mluvčího Vatikánu není stav emeritního papeže znepokojující, i když Benedikt XVI. trpí bolestivou chorobou.
04.08.2020

Kéž vás uchvátí a vede Mariin příklad, napsal papež mladým do Medžugorje

Papež František zaslal list účastníkům festivalu mládeže (Mladifest) v Medžugorje. Toto setkání se koná každoročně ve dnech 1. – 6. srpna za účasti několika desítek tisíc lidí z více než stovky zemí. Letošní 31. ročník však probíhá za sanitárních restrikcí, tedy s podstatně menší účastí a hlavně po internetu. Nicméně, vůbec poprvé mu věnoval pozornost Petrův nástupce, který zaslal učastníkům zvláštní list prostřednictvím apoštolského nuncia v Bosně a Hercegovině, mons. Luigi Pezzuta, který jej přečetl během zahajovací ceremonie v sobotu v podvečer (1.8.).
03.08.2020

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020