Pouť do Santiaga

V pořadu Cesty víry vysílá ČT1 12.8. od 14.20 hodin reprízu dokumentu Pouť do Santiaga.
Publikováno: 10. 8. 2001 22:00

Praha: Reprízu pořadu "Pouť do Santiaga" z roku 1999 vysílá Česká televize na 1. programu v pořadu "Cesty víry" v neděli 12. srpna od 14.20 hodin.

Na pouť do Santiaga de Compostela v severním Španělsku vyrazili poutníci už před tisícem let. Tehdy tam byl - nedaleko místa, kterému se říká Konec světa - nalezen hrob apoštola Jakuba. Proč tam poutníci chodí ještě dnes? A s jakými zážitky jdou stovky kilometrů přes několikery hory?
Reportáž z této podivuhodné cesty vznikla na konci 2. tisíciletí křesťanských dějin, kdy do Santiaga dorazilo rekordních 10 milionů poutníků z celého světa.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019