O čem píše 37. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace11. 9. 2001, 23.00

Praha: 37. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu 'Rozvedení a svobodné matky v církvi'. Po úvodníku Maxe Kašparů následuje hlavní článek, který přináší příběhy rozvedených lidí a svobodné matky. Na další straně najdou čtenáři anketu o rozvedených a s rozvedenými 'Jak se navzájem vidí?'. Pod titulkem 'Vztah křesťanské obce a rozvedených křesťanů' se skrývá úryvek z knihy Jana Polivky, Josefa Dolisty a Ludvíka Dřímala 'Povídání o manželství', kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství. Duchovní strana nabízí přepis přednášky P. Aleše Opatrného s názvem 'Jak může rozvedený člověk žít co nejlépe křesťansky?':
Osamocenost a jiné obtíže jsou často údělem rozloučeného manžela, zvláště, když je nevinen. Takovým lidem musí obec věřících ještě více pomáhat. Má je zahrnout úctou, solidaritou, pochopením a konkrétní pomocí, aby dokázali zachovat věrnost i ve svých obtížných situacích. Ať jim pomáhá nalézat sílu k odpuštění, jak to přikazuje křesťanská láska, a ochotu přijmout případně znovu dřívější společenství života.

Zahraniční strana nás již potřetí přenese do Arménie, tentokrát se KT věnuje Arménské apoštolské církvi. Dále krátce informuje mj. o mezináboženské konferenci v Sarajevu. Domácí zpravodajství přináší informace např. o tradiční pouti muklů na Svatý Hostýn, o pouti řeholnic v Kájově či o pouti v Těšíně. 'Třebíčské poselství budoucím' připomíná 900. výročí založení tamního benediktinského kláštera. Dále zde najdeme pokračování seriálu o plenárním sněmu.
Kulturní strana KT č. 37 je tentokrát zaměřena převážně na svět hudby. Připomíná zářijový koncert duchovní hudby v Brtnici u Jihlavy, 33. ročník 'Mezinárodního varhanního festivalu' a zároveň zve na hudební festival 'Nekonvenční žižkovský podzim'.