Křesťanský magazín z Brna

Datum publikace14. 9. 2001, 11.00

Brno: Křesťanský magazín s následujícím obsahem vysílá z Brna Česká televize na 1. programu v neděli 16. září od 14.25 hodin:

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly
Vranov u Brna není jen známým poutním místem. Řád paulánů, který je spravuje, zde vybudoval nové duchovní centrum. To si předsevzalo za cíl pokračovat v pastoračních tradicích otců paulánů z 18. století - má sloužit k duchovním obnovám, nejrůznějším seminářům či ekumenickým konferencím a výstavám. V příspěvku se diváci setkají jak s lidmi, kteří chod duchovního centra zabezpečují, tak i s jeho návštěvníky.

Arcibiskup Jan Graubner v Kosovu
Ve snímku olomouckého studia Velehrad se spolu s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem a pracovníky Charity vypravíme do jugoslávského Kosova. Červencová návštěva se uskutečnila u příležitosti otevření sociálního domu v Gjilane.

900 let kláštera v Třebíči
Letošní rok je pro třebíčský benediktinský klášter velmi významný. Slaví totiž 900 let od svého založení. Nahlédneme do prostor tohoto skvostu moravského umění, kde se o první zářijové neděli věřící zúčastnili mše, kterou celebrovali benediktini od nás i ze zahraničí. Odpoledne proběhlo slavnostní uložení pamětních listin za účasti městských i církevních představitelů.

Biblická soutěž
Na obrazovce se znovu objevuje soutěž, tentokrát v poněkud pozměněné podobě.

Reprízy uvedeného pořadu je možno shlédnout na 2. programu České televize v pondělí 17.9. od 5.55 hodin nebo v úterý 18.9. od 15.30 hodin.