Křesťanský magazín z Brna

Publikováno: 14. 9. 2001 13:00

Brno: Křesťanský magazín s následujícím obsahem vysílá z Brna Česká televize na 1. programu v neděli 16. září od 14.25 hodin:

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly
Vranov u Brna není jen známým poutním místem. Řád paulánů, který je spravuje, zde vybudoval nové duchovní centrum. To si předsevzalo za cíl pokračovat v pastoračních tradicích otců paulánů z 18. století - má sloužit k duchovním obnovám, nejrůznějším seminářům či ekumenickým konferencím a výstavám. V příspěvku se diváci setkají jak s lidmi, kteří chod duchovního centra zabezpečují, tak i s jeho návštěvníky.

Arcibiskup Jan Graubner v Kosovu
Ve snímku olomouckého studia Velehrad se spolu s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem a pracovníky Charity vypravíme do jugoslávského Kosova. Červencová návštěva se uskutečnila u příležitosti otevření sociálního domu v Gjilane.

900 let kláštera v Třebíči
Letošní rok je pro třebíčský benediktinský klášter velmi významný. Slaví totiž 900 let od svého založení. Nahlédneme do prostor tohoto skvostu moravského umění, kde se o první zářijové neděli věřící zúčastnili mše, kterou celebrovali benediktini od nás i ze zahraničí. Odpoledne proběhlo slavnostní uložení pamětních listin za účasti městských i církevních představitelů.

Biblická soutěž
Na obrazovce se znovu objevuje soutěž, tentokrát v poněkud pozměněné podobě.

Reprízy uvedeného pořadu je možno shlédnout na 2. programu České televize v pondělí 17.9. od 5.55 hodin nebo v úterý 18.9. od 15.30 hodin.

Související články

Další aktuality

Charita pomáhá obětem bojů z Náhorního Karabachu

Až 20 tisíc obyvatel Náhorního Karabachu muselo opustit své domovy kvůli probíhajícímu ozbrojenému konfliktu, který se rozhořel mezi Arménií a Ázerbájdžánem o nadvládu nad tímto územím. Charita Česká republika proto posílá na pomoc běžencům, kteří se uchýlili do Arménie, 5 tisíc eur (přes 130 tisíc Kč) ze svého krizového fondu. Peníze budou předány naší sesterské Charitě Arménie, která v oblasti poskytuje pomoc lidem v nouzi.
30.10.2020

Slovo brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho ke slavnosti Všech svatých

U příležitosti nedělní slavnosti Všech svatých vám přinášíme video a pastýřský list brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho „Všichni jsme na cestě ke svatosti“.
30.10.2020

Dialog katolické církve s judaismem se rozvíjí již pětapadesát let

Před pětapadesáti lety byla zveřejněna koncilní deklarace o poměru církve k nekřesťanským náboženstvím Nostra Aetate, která zahájila oficiální dialog katolické církve s judaismem. Kardinál Kurt Koch, zodpovědný za ekumenický a meziboženský dialog, který předsedá Komisi pro náboženské vztahy s judaismem, v této souvislosti zaslal list Mezinárodnímu židovskému výboru pro mezináboženské konzultace (IJCIC), tedy partneru, který ze strany judaismu vede dialog se Svatým stolcem a který odpověděl vlastním poselstvím.
30.10.2020

K brutálnímu útoku v Nice: Papež nablízku truchlícím

„Papež byl informován o situaci a je nablízku truchlícímu katolickému společenství,“ čteme ve vatikánském tiskovém prohlášení k teroristickému útoku, při němž ve čtvrtek ráno v katedrále Notre-Dame v Nice třiadvacetiletý islamista zabil tři lidi a několik dalších zranil..
30.10.2020

Františkův sen o Evropě

Papež František v dopise vatikánskému státnímu sekretáři, kardinálu Pietru Parolinovi, připomíná historii a hodnoty evropského kontinentu a vyslovuje své přání o bratrství a solidaritě mezi národy v době, která je poznamenaná individualistickými tendencemi. Dopis byl napsán k příležitosti 40. výročí vzniku Komise episkopátů Evropských společenství (COMECE), 50. výročí ustanovení diplomatických vztahů mezi Svatým stolcem a Evropskou unií a 50. výročí přítomnosti Svatého stolce jako stálého pozorovatele při Radě Evropy.
30.10.2020