Program přednášek MSKA Olomouc

Publikováno: 9. 10. 2001 20:00

Olomouc: Pobočka Moravskoslezské křesťanské akademie v Olomouci nabízí následující přednášky:

úterý 9.10. 17.00
PhDr. Petr Kubín, PhD. (Katolická teologická fakulta UK Praha): Původ liturgických svátků
velký sál arcibiskupské konzistoře, Biskupské nám. 2

úterý 6.11. 17.00
PhDr. Hana Vlhová, PhD. (Filozofická fakulta UK Praha): Gregoriánský chorál v kontextu hudební produkce evropského středověku (s ukázkami)
velký sál arcibiskupské konzistoře

úterý 20.11. 17.00
P. Petr Kolář SJ (Český rozhlas 2 - Praha): Beseda o současné náboženské situaci v ČR a ve světě
velký sál arcibiskupské konzistoře

sobota 1.12. 9.00
Konference k etickým problémům současné medicíny; přednášejícími budou špičkoví specialisté z Prahy, Brna, Bratislavy a Olomouce. Konference se koná ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým a Kolegiem katolických lékařů.
velká posluchárna Teoretických ústavů UP, Hněvotínská ul.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019