Program přednášek MSKA Olomouc

Publikováno: 9. 10. 2001 20:00

Olomouc: Pobočka Moravskoslezské křesťanské akademie v Olomouci nabízí následující přednášky:

úterý 9.10. 17.00
PhDr. Petr Kubín, PhD. (Katolická teologická fakulta UK Praha): Původ liturgických svátků
velký sál arcibiskupské konzistoře, Biskupské nám. 2

úterý 6.11. 17.00
PhDr. Hana Vlhová, PhD. (Filozofická fakulta UK Praha): Gregoriánský chorál v kontextu hudební produkce evropského středověku (s ukázkami)
velký sál arcibiskupské konzistoře

úterý 20.11. 17.00
P. Petr Kolář SJ (Český rozhlas 2 - Praha): Beseda o současné náboženské situaci v ČR a ve světě
velký sál arcibiskupské konzistoře

sobota 1.12. 9.00
Konference k etickým problémům současné medicíny; přednášejícími budou špičkoví specialisté z Prahy, Brna, Bratislavy a Olomouce. Konference se koná ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým a Kolegiem katolických lékařů.
velká posluchárna Teoretických ústavů UP, Hněvotínská ul.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019