Křesťanský magazín z Ostravy

Křesťanský magazín z Ostravy vysílá Česká televize na 2. programu 14.10. od 14.35 hodin.
Publikováno: 11. 10. 2001 21:00

Ostrava: "Kam se poděli křesťané, mladá víra a 220 let tolerance" je název pořadu, který vysílá Česká televize (ČT) Ostrava v rámci cyklu "Křesťanský magazín" v neděli 14. října od 14.35 hodin na 2. programu ČT.

Autoři příspěvku seznámí diváky s pohledem našich občanů i představitelů církví na propad počtu věřících při posledním sčítání lidu, z festivalu Forfest Kroměříž přinesou zamyšlení nad posláním duchovní hudby a připomenou 220. výročí tolerančního patentu. V závěru pořadu se především mladí diváci dovědí co je to Kristfest, jaká je kapela Skream a kde všude proběhnou kulturní akce pro mládež.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019