Křesťan a násilí

V souvislosti se spojeneckým zásahem proti teroristům se koná v Plzni 16.10. přednáška a diskuse s hlavním kaplanem Armády ČR Tomášem Holubem.
Publikováno: 12. 10. 2001 16:00

Plzeň: Přednáška s názvem "Křesťan a násilí" se uskuteční v úterý 16. října od 18.30 hodin v prostorách plzeňského Diecézního centra mládeže (Křimická ul.). Po krátkém pohledu do historie - jak se vlastně křesťané s použitím síly vypořádávali v minulosti - promluví P. Tomáš Holub o "spravedlivé válce". Celé setkání uzavře diskuse.
Hlavní armádní kaplan zavítá do Plzně na pozvání Diecézního centra mládeže a občanského sdružení Brána.

Mapu a popis cesty na místo konání naleznou zájemci na internetové adrese http://plzen.cirkev.cz/dcm (viz příloha této zprávy).

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019