O čem píše 42. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 15. 10. 2001 20:00

Praha: 42. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu radost. Po úvodníku Pavly Jazairiové přichází rozhovor s P. Michaelem Špilarem, koordinátorem Katolické charismatické obnovy. "Několik slov o radosti" je titulek článku PhDr. Jana Polivky. Duchovní strana se zamýšlí nad tím, co říká o radosti Nový zákon, a přináší úryvky z literatury, která se k radosti váže. Zahraniční zpravodajství informuje mj. o situaci ve Slovinsku, kde se vrací církvi pozemky, či o biskupské synodě v Římě.

Domácí rubrika se zabývá např. projektem Adopce na dálku - u příležitosti návštěvy indického biskupa Paula d´Sauzy: "V mé diecézi žije asi 10 % křesťanů. Jsou tam lidé bohatí a také velmi chudí. A my jsme tu proto, abychom chudým pomohli," říká. Projekt ve městech Bidar a Mangalore sponzoruje přes 400 dětí, těch nejchudších z nejchudších. "Tyto děti se snažíme posílat do škol. Než jim dáme peníze, vždy jim vysvětlíme, jakou mají hodnotu. Aby si jich vážily a studovaly." Projekt v Bidaru je zaměřen na kastu "nedotknutelných", kteří se stali křesťany. "Ty můžeme povznést z jejich sociálního postavení," říká biskup. Jinak se snaží pomáhat všem dětem, bez rozdílu vyznání. Dále cituje z dopisu P. Jiřího Šlégra ke Dni modliteb za misie.

Kulturní rubrika KT č. 42 zve na Mezinárodní festival dokumentárních filmů do Jihlavy.

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021