O čem píše 42. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace15. 10. 2001, 20.00

Praha: 42. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu radost. Po úvodníku Pavly Jazairiové přichází rozhovor s P. Michaelem Špilarem, koordinátorem Katolické charismatické obnovy. 'Několik slov o radosti' je titulek článku PhDr. Jana Polivky. Duchovní strana se zamýšlí nad tím, co říká o radosti Nový zákon, a přináší úryvky z literatury, která se k radosti váže. Zahraniční zpravodajství informuje mj. o situaci ve Slovinsku, kde se vrací církvi pozemky, či o biskupské synodě v Římě.

Domácí rubrika se zabývá např. projektem Adopce na dálku - u příležitosti návštěvy indického biskupa Paula d´Sauzy: 'V mé diecézi žije asi 10 % křesťanů. Jsou tam lidé bohatí a také velmi chudí. A my jsme tu proto, abychom chudým pomohli,' říká. Projekt ve městech Bidar a Mangalore sponzoruje přes 400 dětí, těch nejchudších z nejchudších. 'Tyto děti se snažíme posílat do škol. Než jim dáme peníze, vždy jim vysvětlíme, jakou mají hodnotu. Aby si jich vážily a studovaly.' Projekt v Bidaru je zaměřen na kastu 'nedotknutelných', kteří se stali křesťany. 'Ty můžeme povznést z jejich sociálního postavení,' říká biskup. Jinak se snaží pomáhat všem dětem, bez rozdílu vyznání. Dále cituje z dopisu P. Jiřího Šlégra ke Dni modliteb za misie.

Kulturní rubrika KT č. 42 zve na Mezinárodní festival dokumentárních filmů do Jihlavy.