O čem píše 42. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 15. 10. 2001 22:00

Praha: 42. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu radost. Po úvodníku Pavly Jazairiové přichází rozhovor s P. Michaelem Špilarem, koordinátorem Katolické charismatické obnovy. "Několik slov o radosti" je titulek článku PhDr. Jana Polivky. Duchovní strana se zamýšlí nad tím, co říká o radosti Nový zákon, a přináší úryvky z literatury, která se k radosti váže. Zahraniční zpravodajství informuje mj. o situaci ve Slovinsku, kde se vrací církvi pozemky, či o biskupské synodě v Římě.

Domácí rubrika se zabývá např. projektem Adopce na dálku - u příležitosti návštěvy indického biskupa Paula d´Sauzy: "V mé diecézi žije asi 10 % křesťanů. Jsou tam lidé bohatí a také velmi chudí. A my jsme tu proto, abychom chudým pomohli," říká. Projekt ve městech Bidar a Mangalore sponzoruje přes 400 dětí, těch nejchudších z nejchudších. "Tyto děti se snažíme posílat do škol. Než jim dáme peníze, vždy jim vysvětlíme, jakou mají hodnotu. Aby si jich vážily a studovaly." Projekt v Bidaru je zaměřen na kastu "nedotknutelných", kteří se stali křesťany. "Ty můžeme povznést z jejich sociálního postavení," říká biskup. Jinak se snaží pomáhat všem dětem, bez rozdílu vyznání. Dále cituje z dopisu P. Jiřího Šlégra ke Dni modliteb za misie.

Kulturní rubrika KT č. 42 zve na Mezinárodní festival dokumentárních filmů do Jihlavy.

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019