O čem píše 42. číslo Katolického týdeníku

Publikováno: 15. 10. 2001 22:00

Praha: 42. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu radost. Po úvodníku Pavly Jazairiové přichází rozhovor s P. Michaelem Špilarem, koordinátorem Katolické charismatické obnovy. "Několik slov o radosti" je titulek článku PhDr. Jana Polivky. Duchovní strana se zamýšlí nad tím, co říká o radosti Nový zákon, a přináší úryvky z literatury, která se k radosti váže. Zahraniční zpravodajství informuje mj. o situaci ve Slovinsku, kde se vrací církvi pozemky, či o biskupské synodě v Římě.

Domácí rubrika se zabývá např. projektem Adopce na dálku - u příležitosti návštěvy indického biskupa Paula d´Sauzy: "V mé diecézi žije asi 10 % křesťanů. Jsou tam lidé bohatí a také velmi chudí. A my jsme tu proto, abychom chudým pomohli," říká. Projekt ve městech Bidar a Mangalore sponzoruje přes 400 dětí, těch nejchudších z nejchudších. "Tyto děti se snažíme posílat do škol. Než jim dáme peníze, vždy jim vysvětlíme, jakou mají hodnotu. Aby si jich vážily a studovaly." Projekt v Bidaru je zaměřen na kastu "nedotknutelných", kteří se stali křesťany. "Ty můžeme povznést z jejich sociálního postavení," říká biskup. Jinak se snaží pomáhat všem dětem, bez rozdílu vyznání. Dále cituje z dopisu P. Jiřího Šlégra ke Dni modliteb za misie.

Kulturní rubrika KT č. 42 zve na Mezinárodní festival dokumentárních filmů do Jihlavy.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019