Křesťanský magazín z Brna

Datum publikace4. 1. 2002, 17.00

Pořad vysílá ČT1 6.1. od 14.10 hodin.

Brno: Křesťanský magazín, který vysílá Česká televize Brno v neděli 6. ledna od 14.10 hodin na 1. programu, nabízí následující příspěvky:

Zvony tisíciletí
Česká televize se v roce 1999 zúčastnila evropského projektu partnerských televizí sdružených v EBU, nazvaného 'Zvony tisíciletí'. V následujících dvou letech pak získala a odvysílala několik příspěvků, které spojovalo společné téma - zvony. Poslední z nich, připravený pro letošní rok, pochází ze Švýcarska.

Setkání v Římě
V listopadu se dvě významné katolické mediální organizace, UNDA a OCIC, spojily v organizaci novou - SIGNIS. V rámci římského slučovacího kongresu proběhlo třídenní Světové multimediální fórum. Přineslo zajímavou přehlídku nejen současných katolických producentů v oblasti audia, videa, televize a internetu, ale i názorů, myšlenkových proudů a plánů, které zřejmě budou ovlivňovat svět křesťanské produkce v příštích letech.

Senioři v Hodoníně
V Hodoníně pracuje při římskokatolické farnosti 'Klub seniorů'. Každé úterý v dopoledních hodinách se v prostorách fary scházejí lidé v důchodovém věku a klub pro ně připravuje různé přednášky, dává k dispozici knihovnu a jednoduše nabízí prostor k vzájemnému setkání.

Závěr magazínu pravidelně patří biblickému soutěžení - tentokrát však bez losování (bude pouze zadána nová otázka; k losování prosincové i lednové soutěže dojde až v příštím vydání Křesťanského magazínu z Brna 3. února).