Mormoni v Čechách

Datum publikace8. 3. 2002, 9.00

Dokument 'Svatí posledních dnů' o mormonech v Čechách vysílá Česká televize v rámci pořadu Cesty víry v neděli 10.3. od 14.20 hodin na 1. programu.

Praha: Salt Lake City nebylo jen dějištěm Zimních olympijských her 2002, ale je i hlavním sídlem církve mormonů neboli Svatých posledních dnů. Už několik let občas - pečlivě oblečeni - zazvoní u našich dveří a pěknou češtinou nám vyprávějí o své víře.

Režisér Vladimír Fanta ve svém dokumentárním filmu seznámí diváky se základy jejich náboženství a také s tím, jak u nás tito mladí američtí misionáři žijí a s jakými úspěchy se setkávají. Uvidíme jejich posvátnou horu nedaleko Prahy, kaple i domy, uslyšíme je zpívat české duchovní písně. A položíme si také otázku, jestli má pravdu základní text této mladé a dynamické církve - Kniha Mormon. Opravdu přišel Ježíš Kristus před 2000 lety do Severní Ameriky, aby tam učil a založil svou církev?

Reprízy: pondělí 11.3. od 6.00 hodin na 2. programu České televize (ČT2) a v úterý 12.3. od 15.10 hodin rovněž na ČT2.