1. letošní číslo časopisu Scripta bioethica

Časopis "Scripta bioethica", který vydává sdružení Hippokrates a brněnské Kolegium katolických lékařů, zahájil pod vedením šéfredaktora Květoslava Šipra další ročník.
Publikováno: 11. 3. 2002 16:00

Brno: Letošní 1. číslo tohoto populárně vědeckého periodika nabízí řadu nových informací z bioetiky, medicíny a biologie (Poznatky o počátku lidského života nejen z pohledu embryologa - doc.MUDr. Petr Hach, CSc.; Cesty přirozeného plánování rodičovství k vědeckému uznání - prof.MUDr. Květoslav Šipr, MUDr. Helena Šiprová; Povolání k opravdové lásce - Mons. Jiří Mikulášek; Sterilizace z medicínského, právního a morálního pohledu - MUDr.Mgr. Petr Závodný, CSc. a další).
V obsahu je možné najít také svědectví Františka X. Halase, bývalého velvyslance ČR u Svatého stolce, rubriku Dotazy či Aktuality, program přednášek sdružení Hippokrates atd.

Časopis je k dostání v knihkupectvích křesťanské literatury nebo na adrese: Scripta bioethica, Míčkova 59, 614 00 Brno; tel: 05/48 57 72 62; e-mail: scripta@volny.cz.

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021