Čečensko, země pod Kavkazem

Na přednášku, která se koná 14.3. ve 20.00 hodin v Českých Budějovicích, zve tamní Diecézní centrum mládeže.
Publikováno: 11. 3. 2002 17:00

České Budějovice: Přednáška Štěpána Kavana s promítáním diapozitivů z jeho téměř devítiměsíčního pobytu v oblasti Ingušska a Čečenska, kde pracoval jako vedoucí mise České katolické charity, se uskuteční ve čtvrtek 14. března od 20.00 hodin v sále klášterního kostela na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.
Zájemci uslyší mj. o vztazích mezi ruskými vojáky a čečenským obyvatelstvem, o životě na Severním Kavkazu, o tom, jaký je život s ochráncem a samopalem, proč jsou na Kavkazu tak oblíbené únosy a mnoho dalších zajímavostí.

Přednáška se koná ve spolupráci s Katedrou geografie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a jihočeskou pobočkou České geografické společnosti.

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021