O čem píše 15. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace5. 4. 2002, 17.00

Praha: Modlitba a jaké jsou s ní potíže - to je téma 15. čísla Katolického týdeníku (KT). O nezbytnosti modlitby v životě křesťana a o stálé potřebě opečovávat modlitební život jako 'zahrádku, která vyžaduje stálou průběžnou péči, má-li z ní něco být,' píše v hlavním článku redaktor týdeníku Jan Paulas. V článku se autor mj. zmiňuje:

'V nedávném vydání talk show Banánové rybičky si stěžovala jedna populární zpěvačka, že se kdysi pokoušela o meditaci, ale nedokázala se chvilku soustředit. Hned jí na mysli vytanulo, co všechno nestačila udělat, co bude vařit, kam zapomněla zavolat atd. A tak toho raději nechala. Všichni se tomu zasmáli a řečnilo se dál. Známá zpěvačka netušila, že v tu chvíli nepronesla nic tak vtipného, jako spíš hodně pravdivého. Jedním z největších problémů dnešního člověka s modlitbou je právě neschopnost soustředit se, vnitřně se ztišit. A problém není jen v nedostatku času, kterým se dnes s oblibou oháníme. Často je to problém rozptýlenosti celého života, který je otevřený pro všechny možné podněty, ale chybí v něm jakékoliv usebrání a soustředění na to podstatné.'

Danému tématu je na další straně věnována také anketa, v níž dotázaní odpovídají na otázku: Jaký máte největší problém s modlitbou? Co vám pomohlo či pomáhá tento problém překonat?

Rubrika zahraničního zpravodajství přináší aktuální analýzu vyhrocené situace v Izraeli, jehož vojsko obsadilo města na palestinském území. Rubrika dále informuje o několikadenním turné solidarity a díkůvzdání newyorským hasičům a záchranářům, kterého se zúčastnila asi stočlenná delegace z České republiky, včetně zástupců české katolické církve.

Domácí rubrika přináší portrét britské evangelizační skupiny Eagles Wings (Orlí křídla), která se svým programem nedávno navštívila Českou republiku. Dále informuje o vysvěcení nového pomocného biskupa pražské arcidiecéze - salesiána Karla Herbsta v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Kulturní rubrika KT č. 15 přináší recenzi románové prvotiny více než 80letého básníka Zdeňka Rotrekla z pera literárního historika Jaroslava Meda.