O čem píše 42. číslo Katolického týdeníku

Datum publikace14. 10. 2002, 11.00

Praha: 42. číslo Katolického týdeníku (KT) se věnuje tématu seznamování na inzerát. Po úvodníku Jaroslava Šebka přichází článek nazvaný 'Láska přes internet', který přibližuje možnosti seznámení prostřednictvím tohoto moderního média.

Zahraniční zpravodajství informuje mj. o svatořečení španělského kněze Josemaríi Escrivy de Balaguera, zakladatele Opus Dei. Do Říma přijeli poutníci z 84 zemí celého světa, bylo připraveno 17 zvláštních vlaků, asi dva tisíce autobusů a kromě toho v přístavu Civitavecchia kotvilo osm velkých lodí. V článku se mj. píše:
Zakladatel Opus Dei byl svatořečen papežem Janem Pavlem II. 'pouhých' 27 let po své smrti. Velkou pozornost si toto svatořečení vysloužilo především díky několika okamžikům v Escrivově životě. Josemaría Escrivá de Balaguer se narodil 9.1.1928 ve španělském městě Barbastru. Jako šestadvacetiletý kněz prožil mystický zážitek, na jehož základě vzniká hnutí Opus Dei (Dílo Boží), které má v současné době téměř po celém světě více než 80 tisíc členů. Jako svou hlavní myšlenku předkládá výzvu k angažovanosti laiků v církvi.

Domácí rubrika přináší článek 'František Tomášek a koncil', který reflektuje stejnojmenné sympozium, věnované těmto letošním výročím. Od zahájení 2. vatikánského koncilu uplynulo 40 let a od smrti kardinála Tomáška 10 let. Tomášek byl navíc účastníkem koncilu a jeho horlivým propagátorem u nás.

Kulturní rubrika KT č. 42 přináší recenzi literárního teoretika Jaroslava Meda, v níž se zabývá druhým vydáním 'Teorie spolehlivosti' českého básníka Ivana Diviše.