Cyklus přednášek o církevních řádech a jejich klášterech ve středověku

Datum publikace21. 10. 2002, 15.00

Programové oddělení Moravského zemského muzea v Brně pořádá od října do prosince 2002 cyklus přednášek na téma 'Církevní řády a jejich kláštery v českých zemích ve středověku'.

Brno: V přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce v Brně na Zelném trhu pořádá Moravské zemské muzeum cyklus přednášek na téma 'Církevní řády a jejich kláštery v českých zemích ve středověku'. Začátek vždy v 17.00 hodin.
Cyklus byl zahájen již 16.10. přednáškou Mgr. Jiřího Miholy z Katedry historie PF MU Brno s názvem 'Geneze mnišství - od otců pouště ke sv. Benediktovi'.

Přehled dalších přednášek:
* 23.10.
Církevní řády a jejich rozšíření v českých zemích ve středověku v kontextu dějin, historicko-geografický vývoj (Mgr. Jiří Mihola)
* 30.10.
Mnišské řády - cisterciáci a jejich kláštery (doc.PhDr. Kateřina Charvátová, CSc., PedF UK Praha)
* 5.11.
Rytířské duchovní řády (Mgr. Libor Jan, Ph.D., Historický ústav FF MU Brno)
* 13.11.
Mendikantské řády, osobnosti a nové myšlenkové proudy (Mgr. Tomáš Černušák, Ph.D., Moravský zemský archiv Brno)
* 20.11.
Každodenní život ve středověkém klášteře (PhDr. Roman Zaoral, Státní oblastní archiv Olomouc)
* 27.11.