Televizní přímý přenos půlnoční bohoslužby

Datum publikace23. 12. 2002, 17.00

Půlnoční bohoslužba z kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze 1, kterou bude celebrovat prof. Tomáš Halík, vysílá Česká televize na 1. programu na Štědrý večer přesně o půlnoci.

Praha: Půlnoc Štědrého večera je časem, kdy církev slaví - za mimořádného zájmu veřejnosti - tajemnou, až pohádkově vypadající událost narození Ježíše Krista. Radost, která ji doprovází, vyplývá pro jedny z víry ve vtělení samotného Boha, pro jiné pak z atmosféry odpuštění a vzájemného obdarovávání, které k Vánocům neoddělitelně patří.

Štáb Česká televize letos navštíví studentský kostel Nejsvětějšího Salvátora, kde pod vedením prof. Tomáše Halíka a za hudební účasti Jiřího Stivína i zpěváků a hudebníků z mladé a živé farnosti, proběhne slavnostní půlnoční mše. I ti, kdo z různých důvodů nemohou v tento krásný večer navštívit některou z bohoslužeb ve svém okolí, tak budou mít šanci podílet se na tajemné atmosféře vánočního poselství.
Pořad připravili: Tomáš Halík, Jan Čumpelík, Michael Otřísal a Jan Brichcín (režie).