Televizní přímý přenos půlnoční bohoslužby

Půlnoční bohoslužba z kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze 1, kterou bude celebrovat prof. Tomáš Halík, vysílá Česká televize na 1. programu na Štědrý večer přesně o půlnoci.
Publikováno: 23. 12. 2002 18:00

Praha: Půlnoc Štědrého večera je časem, kdy církev slaví - za mimořádného zájmu veřejnosti - tajemnou, až pohádkově vypadající událost narození Ježíše Krista. Radost, která ji doprovází, vyplývá pro jedny z víry ve vtělení samotného Boha, pro jiné pak z atmosféry odpuštění a vzájemného obdarovávání, které k Vánocům neoddělitelně patří.

Štáb Česká televize letos navštíví studentský kostel Nejsvětějšího Salvátora, kde pod vedením prof. Tomáše Halíka a za hudební účasti Jiřího Stivína i zpěváků a hudebníků z mladé a živé farnosti, proběhne slavnostní půlnoční mše. I ti, kdo z různých důvodů nemohou v tento krásný večer navštívit některou z bohoslužeb ve svém okolí, tak budou mít šanci podílet se na tajemné atmosféře vánočního poselství.
Pořad připravili: Tomáš Halík, Jan Čumpelík, Michael Otřísal a Jan Brichcín (režie).

Související články

Další aktuality

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou
02.04.2020

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.
02.04.2020

Benefiční koncert Pomozme Itálii

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.
02.04.2020

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020