Přímý přenos půlnoční mše na Štědrý den

Katolickou bohoslužbu z chrámu sv. Augustina v Brně vysílá v přímém přenosu Česká televize Brno na 1. programu na Štědrý večer o půlnoci.
Publikováno: 19. 12. 2003 18:00

Brno: Půlnoc Štědrého večera je časem, kdy křesťané na celém světě, za velkého zájmu veřejnosti, slaví narození Ježíše Krista. Tuto velkou událost doprovází radost z toho, že se nám narodil Spasitel. Proto se také tento den vzájemně obdarováváme.

Brněnské studio České televize letos připravilo půlnoční mši z chrámu sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti. Kostel pochází z roku 1935 a jeho oltář vyzdobil akademický sochař Josef Axmann.
Bohoslužbu v přímém přenosu bude celebrovat místní farář P. Miloslav Kabrda. Pořad připravili: Jiří Florian (dramaturg) a Jakub Nosek (režie).

Související články

Další aktuality

Katolická charismatická konference bude letos online

Katolická charismatická konference 2021 se z pochopitelných důvodů ani letos v Brně neuskuteční. Místo ní se bude konat jednodenní program vysílaný TV Noe a prostřednictvím internetu již tuto sobotu 26. června 2021. Letošní motto zní: „Můj Bůh září do mých temnot.“ (Ž 18,29b) Přinášíme vám program.
23.06.2021

Papež František: Evangelizace vyžaduje, abychom kráčeli i neznámými cestami

Na pravidelné generální audienci zahájil papež František nový cyklus katechezí. Tentokrát bude hlavním tématem jeho promluv List svatého Pavla Galaťanům, v němž apoštol zdůrazňuje problémy, kterým čelila křesťanská společenství v Galacii, a které jsou v moha aspektech důležité i pro život církve v dnešní době.
23.06.2021

Odpustky ke Světovému dni prarodičů a starých lidí

U příležitosti prvního Světového dne prarodičů a starých lidí bude možné získat plnomocné odpustky pro sebe a pro duše v očistci. Informuje o tom Apoštolská penitenciárie.
23.06.2021

Papež ke dni prarodičů: Střežte kořeny, předávejte víru mladým a pečujte o nejmenší

V neděli 25. července se bude slavit první Světový den prarodičů a starých lidí. Svatý otec pro něj zvolil motto parafrázující Ježíšova slova z Matoušova evangelia: „Já jsem s tebou po všechny dny“ (srov. Mt 28,20) a doprovodil je zvláštním videoposelstvím, které bylo dnes zveřejněno ve Vatikánu.
23.06.2021

Andrew Small sekretářem Papežské komise pro ochranu nezletilých

Papežská komise pro ochranu nezletilých má nového sekretáře. Stal se jím americký oblát, P. Andrew Small OMI. Své jmenování vnímá jako signál, že Komise vstupuje do nové fáze své činnosti. Papež chce ještě silněji zdůraznit roli ochrany nezletilých v rámci celé církve a vyzdvihnout roli římské kurie - řekl otec Small Vatikánskému rozhlasu.
23.06.2021