Přímý přenos půlnoční mše na Štědrý den

Katolickou bohoslužbu z chrámu sv. Augustina v Brně vysílá v přímém přenosu Česká televize Brno na 1. programu na Štědrý večer o půlnoci.
Publikováno: 19. 12. 2003 19:00

Brno: Půlnoc Štědrého večera je časem, kdy křesťané na celém světě, za velkého zájmu veřejnosti, slaví narození Ježíše Krista. Tuto velkou událost doprovází radost z toho, že se nám narodil Spasitel. Proto se také tento den vzájemně obdarováváme.

Brněnské studio České televize letos připravilo půlnoční mši z chrámu sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti. Kostel pochází z roku 1935 a jeho oltář vyzdobil akademický sochař Josef Axmann.
Bohoslužbu v přímém přenosu bude celebrovat místní farář P. Miloslav Kabrda. Pořad připravili: Jiří Florian (dramaturg) a Jakub Nosek (režie).

Související články

Další aktuality

Papež: Pohostinnost je ekumenická ctnost

Helsinský luteránský biskup Teemu Laajasalo vedl finskou ekumenickou delegaci, která dnes navštívila papeže Františka, a v níž byly kromě finské evangelicko-luteránské a pravoslavné církve zastoupeni též římští katolíci. Každoroční audience, jejíž tradice se datuje rokem 1985, předznamenala Týden modliteb za jednotu křesťanů, který začíná v sobotu. Finské náboženské představitele při jejich ekumenické pouti do Vatikánu doprovází chlapecký sbor Cantores Minores z helsinské katedrály.
18.01.2020

V Římě začal bohatý program Týdne modliteb za jednotu křesťanů

Dneškem začíná Týden modliteb za jednotu křesťanů, který vyvrcholí svátkem Obrácení sv. Pavla, 25. ledna. Ve Věčném městě se ekumenické akce konají zejména v bazilice sv. Pavla za hradbami, ale také na jiných místech. Duchovní a liturgické podněty na tento rok připravili křesťané na Maltě.
18.01.2020

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020