Přímý přenos půlnoční mše na Štědrý den

Katolickou bohoslužbu z chrámu sv. Augustina v Brně vysílá v přímém přenosu Česká televize Brno na 1. programu na Štědrý večer o půlnoci.
Publikováno: 19. 12. 2003 19:00

Brno: Půlnoc Štědrého večera je časem, kdy křesťané na celém světě, za velkého zájmu veřejnosti, slaví narození Ježíše Krista. Tuto velkou událost doprovází radost z toho, že se nám narodil Spasitel. Proto se také tento den vzájemně obdarováváme.

Brněnské studio České televize letos připravilo půlnoční mši z chrámu sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti. Kostel pochází z roku 1935 a jeho oltář vyzdobil akademický sochař Josef Axmann.
Bohoslužbu v přímém přenosu bude celebrovat místní farář P. Miloslav Kabrda. Pořad připravili: Jiří Florian (dramaturg) a Jakub Nosek (režie).

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020