Růst židovského a křesťanského společenství - biblický kurz

Datum publikace26. 8. 2004, 14.00

Pastorační středisko brněnské diecéze pořádá pro zájemce o Bibli biblický kurz s názvem 'Růst židovského a křesťanského společenství viděno očima knihy Nehemiáš a listu Filipanům', který bude zahájen 7.10. v Brně.

Brno: Kurz bude probíhat v aule Biskupského gymnázia v Brně na Barvičově ulici č. 85 a je součástí širšího programu 'Rok farnosti', který vyhlásil na rok 2005 brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Každé z pěti setkání je vždy rozděleno na dva bloky: ve starozákonní části se bude soustavně vykládat kniha Nehemiáš a v novozákonní části bude tentokrát v centru zájmu Pavlův list Filipanům. Počítá se i se zajímavými exkurzy na daná témata.
Lektory kurzu budou kněží brněnské diecéze: ThDr. SSLic. Petr Mareček, ThLic. Stanislav Pacner, Mgr. Pavel Zahradníček.

První z pěti setkání začíná ve čtvrtek 7.10. Další setkání se uskuteční vždy ve čtvrtek po 14 dnech; hodiny začínají v 17.00 hodin a končí ve 20.15 hodin. Cena: dobrovolný příspěvek na náklady.

Přihlášky jsou k vyzvednutí v Brně v areálu biskupství na Službách (Petrov 5) nebo ke stažení na http://www.biskupstvi.czhttp://www.biskupstvi.cz/pastorace. Zde je také k dispozici podrobný program kurzu a další informace.
Přihlášky je třeba zaslat do 15.9.2004 na adresu: Pastorační středisko, Petrov 8, 601 43 Brno; tel: 543 235 030; mailto:dolezelova@biskupstvi.cz.

Autor článku: Martina Jandlová