Vzpomínání na 17. listopad na vlnách Proglasu

Datum publikace14. 11. 2005, 14.00

Vzpomínky na 17. listopad 1939 a 1989 nabízí Radio Proglas dnes od 22.00 hodin (repríza ve čtvrtek 17.11. ve čtyři odpoledne).

Brno: O webu s mottem Abeceda víry na internetu - http://www.vira.cz - se bude mluvit v týdeníku 'Do života' v pondělí 14.11. Hosty živého vysílání budou Ignác Mucha, odpovědný za tento projekt, a P. Josef Ptáček. Od 16.00 hodin můžete posílat své dotazy přímo do vysílání.
Téma 'Noční linky' v pondělí 14.11. zní: Co bychom si počali bez závisti! Je závist hnací sílou pokroku, anebo zhoubnou nemocí společnosti? O tom můžeme hovořit s reverendem Jaroslavem Kratkou v hodině před pondělní půlnocí.
Obec roku Moravskoslezského kraje - Petřvald na Moravě - navštívíme s mikrofonem ve čtvrtek 17.11. 'Příběh z kraje' začíná v deset večer (opakování v neděli 20.11. jednu hodinu po půlnoci).
V těchto dnech si katolická církev u nás připomíná 800. výročí příchodu cisterciáckého řádu na Velehrad. Duchovní dějiny tohoto poutního místa přiblíží Velehradská mozaika - pořad, který připravuje Karel Gamba. Naladit ho můžeme v pátek 18.11. v 16.00 hodin.

Hostem Petra Rause v programu TWR 'Na sobotní frekvenci Proglasu' bude Tomáš Tyrlík, farář sboru Slezské církve evangelické a senior jejího Frýdeckého seniorátu. Tématem jsou mladá manželství: Jaké potíže vnáší do lidského života vstup do manželského svazku, jak se manželstvím komplikuje služba v církvi, jak je možné mladým rodinám uprostřed sboru pomáhat zapojit se (případně znovu se zapojit) do sborového života a jak se učit brát na sebe odpovědnost za své okolí. Poslouchejte 19.11. ráno, od osmi hodin.
Sborník Církevní procesy 50. let přináší materiály ze stejnojmenné konference. V 'Knihovničce Proglasu' nám knihu z produkce Karmelitánského nakladatelství přiblíží Marie Blažková - v neděli 20.11. ve 13.20 hodin.

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami - Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu a 107,2 FM ze Znojma 107,5 FM z Brna a Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší republiky, naladit prostřednictvím internetu nebo skrze satelit.
Chcete-li znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas http://www.proglas.cz.

Autor článku: Martina Jandlová