Katolická média v Krakově

Nadcházející Světový den mládeže v Krakově (25.–31. července 2016) je velkou událostí nejen pro mladé lidi či polskou církev, ale i pro širokou obec věřících. Ne všichni se tam mohou vydat, což nevadí; máme tu totiž média, která se tématu věnují a věnovat budou poměrně hojně. Co nabízejí?
Publikováno: 22. 7. 2016 12:11

ilustr. foto mobilem: František Jemelka, Tiskové středisko ČBK

televize Noe

Od středy 20. července již můžete sledovat Studia Kraków, která jsou vysílána z Ostravy s živými vstupy z míst v Krakowě a okolí, kde má Noe redaktorské štáby.

Prvním živým přenosem přímo z Krakova byla nedělní (24. července) mše svatá ze Sanktuaria Jana Pavla II. Další informace o vysílání hledejte přímo na webu televize Noe.

Rovněž již můžete slůedovat on-line zpravodajství na YouTube kanálu TV Noe.

Radio Progals

Na živé vysílání z Krakova se můžete těšit od pondělí 25. července. Na místě bude čtyřčlenný tým, který až do neděle 31. července má v pravidelných blocích živého vysílání přinášet informace o dění na Světovém dni mládeže, rozhovory s účastníky tohoto setkání a reportáže z dílčích programů. Nebudou chybět ani přenosy mší svatých, křížové cesty a sobotní vigilie.

Prvním živým blokem informací bude pondělní Studio Krakov od 20.15. Ale nebude to jen o přenosech či živých vstupech, protože z Krakova se bude vysílat např. i Barvínek, Šmrnc či Noční cukrárna.

Program vysílání hledejte ve speciální sekci rádiového webu.

Rádio se ale tématu samozřejmě věnuje již teď v rámci svého zpravodajství.

Nejen audiovizí živ je člověk ...

Při brouzdání areálem Světového dne samozřejmě můžete narazit i na redakci Katolického týdeníku či IN!u. Takže i zde se samozřejmě s krakovskými ozvěnami a dozvuky budete potkávat.

Veřejnoprávní stopa

Zpravodajství z akce a přenosu nedělní mše svaté s papežem Františkem (31. července od 10.00) se bude věnovat i ČT.

Budete-li ve dnech konání Světového dne poslouchat Český rozhlas, jistě se vám informací dostane i zde.

(zdroj: jednotlivá média)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Papež František ustanovil službu laického katechety

Svatý stolec zveřejnil dnes 11. května 2021 Motu proprio „Antiquum ministerium“, kterým papež František ustanovuje službu laického katechety. Cílem je podpořit evangelizaci současného světa zdola, v laickém prostředí, aniž bychom - jak zdůrazňuje papež - upadali do klerikalizace.
11.05.2021

Aplikace Noc kostelů pro Android

Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je k dispozici další možnost, jak si předem naplánovat vlastní program z široké nabídky, kterou pořadatelé chystají. Kromě již tradičních webových stránek www.nockostelu.cz a různých tiskovin je možné využít také aplikaci pro zařízení se systémem Android.
11.05.2021

Aktualizovaný program: Oslavy 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého - Nepomuk 2021

Přinášíme vám aktualizovaný program oslav 300 let od blahořečení sv. Jana Nepomuckého, kterého si v květnu 2021 připomene město Nepomuk. Jedná se o největší událost v novodobé historii této obce, ve které se celosvětově nejznámější český světec kolem roku 1340 narodil.
11.05.2021

Biskup František Radkovský bude sloužit zádušní mši za oběti koronaviru

V neděli 16. května od 18:00 bude pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka sloužena mše svatá za oběti pandemie covid-19. Mši svatou bude v kostele Povýšení sv. Kříže v Karlových Varech-Rybářích celebrovat biskup František Radkovský.
11.05.2021

Ztišení u Pánových nohou pro zdravotníky a dobrovolníky ve zdravotnictví

Na zájem a přání zdravotníků zastavit se, načerpat síly, ztišit se, ale i vzájemně se obohatit, reaguje „Jsme blízko vám – Institut klinické pastorační péče“ svou nabídkou připravovaných akcí.
11.05.2021