banner sekce
Sekce

Mládež

Čeští mladí zaplnili Mogilu

V pondělí 25. července byl zahájen XXXI. Světový den mládeže a to v polském Krakově. Z České republiky nakonec na setkání zamířilo téměř 6000 poutníků. Tři sta z nich navíc pomáhá v českém dobrovolnickém týmu, který se o mladé stará v Českém národním centru v Mogile.
Publikováno: 27. 7. 2016 0:59

Program zahájila v pondělí večer modlitba brněnského biskupa Vojtěch Cikrleho, který pronesl i úterní katechezi. „Zaujalo mě vyprávění pana biskupa o Janu Zahradníčkovi (český básník, 1905-1960, v komunisty vykonstruovaném procesu odsouzen na 13 let pozn. redakce) a o jeho příběhu z vězení, který se týkal milosrdenství,“ svěřil se Ondra z pražské diecéze.

V úterý se velká část mladých vydala na zahajovací mši s kardinálem Dziwiszem: „Bude to náročné, ale máme si dávat vysoké cíle. Těším se i na setkání se známými z různých koutů republiky, které jinak tak často nepotkávám,“ popsal Richard z olomoucké arcidiecéze.

V rámci dopoledního programu v českém centru byla také představena kniha a aplikace Tweetuj s Bohem. Představil ji osobně její autor P. Michel Remery. „Jste nejpočetnější skupina, které jsem měl možnost představit svůj projekt, a taky s vámi máme největší selfie,“ komentoval nadšeně P. Remery, který si v rámci prezentace vyfotil s účastníky selfie.

Celkově se očekává, že do Krakova na setkání s papežem zamíří až 2 miliony poutníků. Dle mezinárodních statistik největší zahraniční skupinu tvoří Italové, kterých do Krakova zamířilo až 80 tisíc, dále se očekává účast asi 30 tisíc mladých z Francie a stejný počet Španělů. Město navštíví i 800 biskupů a 40 kardinálů. Vůbec poprvé na SDM přijeli zástupci z Bangladéše, Réunionu, Palestiny nebo Jižního Sudánu.

(Anna Sýkorová, foto: Jan Čermák)

Autor článku:
Vojtěch Orlík

Další aktuality

Celostátní setkání mládeže se přesouvá na srpen 2022

Vzhledem k nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a rozhodnutí biskupů se Celostátní setkání mládeže přesouvá na srpen 2022. Celostátní fórum mládeže, které předchází Celostátnímu setkání mládeže, se přesouvá na jaro 2022.
22.10.2020

Sekce pro mládež ČBK slaví 30 let své existence

V říjnu oslaví Sekce pro mládež České biskupské konference již 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude sloužena v pátek 16.října 2020 mše svatá, kterou bude přenášet Radio Proglas. Při této příležitosti bude uvedeno i nové video, které vzniklo u příležitosti 30 let této Sekce, která se věnuje mladým lidem.
15.10.2020

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
01.10.2020

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
29.05.2020

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
14.05.2020