Aplikujte Tweetuj s Bohem i v české aplikaci. Již to jde

Z krakovského Světového dne mládeže přišla dobrá zpráva: mobilní aplikace Tweetuj s Bohem (#TwGOD) již je i v češtině. K této informaci duchovního otce projektu M. Remeryho přidáváme další podrobnosti.
Publikováno: 27. 7. 2016 16:45

foto:  Paulínky

Aplikace #TwGOD pro Android a iPhone je propojena s úspěšnou knižní verzí. Nejde však o "pouhou" elektronickou verzi tohoto titulu, nýbrž o další plnohodnotný nástroj napomáhající odpovědím na základní životní otázky spojované s vírou. Na knihu navazuje, doplňuje ji, je další možností, jak pracovat s textem.

Tento užitečný doplněk pro váš chytrý mobil si můžete stáhnout zdarma, a to na obvyklých místech (App Store, ...).

Jak se to všechno rodilo

"Zatímco probíhal předprogram českých účastníků Světového dne mládeže v diecezích, v pražské redakci nakladatelstvi Paulínek se také kona přípravný týden, kdy se naše redakce i dobrovolníci snažili dokončit slibovanou českou verzi aplikace projektu www.tweetingwithgod.com v českém jazyce," přibližuje sestra Andrea Hýblová to, co předcházelo tomu, k čemu ten přípravný finiš směřoval, tedy úternímu představení na pódiu českého centra.

Finální podoba aplikace je tak již on-line dostupná nejen mladým v Krakově, ale všem zájemcům kdekoli na světě.

"Chci zde ještě poděkovat všem dobrovolníkům, kteří například pomohli vkládat hotové materiály do on-line prostředí, a jsme vděčné i dárcům, kteří pomohli zaplatit část nákladů spojených s tvorbou textů pro aplikaci," dodává ještě k této fázi zrodu díla sestra Andrea.

Co najde ten, kdo hledá

"Mám radost z toho, že kromě anglické verze jen česká mutace obsahuje nejenom otázky a odpovědi jejichž znění se liší od knižní podoby, ale i výňatky ze spisů církevních otců a výběr z textů papežů," představuje obsah paulínka Andrea. Zároveň hned dodává, že se zde můžeme těšit i na texty čerpající z Kompendia, YOucatu či dokumentů církve. To vše bude opět prolinkované na zdroje, takže se "zvídaví čtenáři dostanou až k pramenům".

Česká verze může nabídnout i aktualizace pro uživatele z našeho prostředí: v některých případech byla zvl. historická témata pojednána s ohledem na český a středoevropský prostor (počátky křesťanství, reformace, ...). "Cílem je opravdu co nejlepší zacílení na českého uživatele," uzavírá A. Hýblová.

No a nemusí být smutní ani ti, kdož nemají smartphone; obsah aplikace lze nalézt na rodící se české podstránce webu http://www.tweetingwithgod.com/cs.

Chcete vědět ještě víc? Poslechněme si redaktorku nakladatelství Paulínky, sestru Andreu Hýblovou, ve vysílání TV Noe (od cca 21.00):

www.tvnoe.cz/video/10731.

(Zdroj: Paulínky, s. Andrea Hýblová, TV Noe)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou
02.04.2020

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.
02.04.2020

Benefiční koncert Pomozme Itálii

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.
02.04.2020

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020