Aplikujte Tweetuj s Bohem i v české aplikaci. Již to jde

Z krakovského Světového dne mládeže přišla dobrá zpráva: mobilní aplikace Tweetuj s Bohem (#TwGOD) již je i v češtině. K této informaci duchovního otce projektu M. Remeryho přidáváme další podrobnosti.
Publikováno: 27. 7. 2016 14:45

foto:  Paulínky

Aplikace #TwGOD pro Android a iPhone je propojena s úspěšnou knižní verzí. Nejde však o "pouhou" elektronickou verzi tohoto titulu, nýbrž o další plnohodnotný nástroj napomáhající odpovědím na základní životní otázky spojované s vírou. Na knihu navazuje, doplňuje ji, je další možností, jak pracovat s textem.

Tento užitečný doplněk pro váš chytrý mobil si můžete stáhnout zdarma, a to na obvyklých místech (App Store, ...).

Jak se to všechno rodilo

"Zatímco probíhal předprogram českých účastníků Světového dne mládeže v diecezích, v pražské redakci nakladatelstvi Paulínek se také kona přípravný týden, kdy se naše redakce i dobrovolníci snažili dokončit slibovanou českou verzi aplikace projektu www.tweetingwithgod.com v českém jazyce," přibližuje sestra Andrea Hýblová to, co předcházelo tomu, k čemu ten přípravný finiš směřoval, tedy úternímu představení na pódiu českého centra.

Finální podoba aplikace je tak již on-line dostupná nejen mladým v Krakově, ale všem zájemcům kdekoli na světě.

"Chci zde ještě poděkovat všem dobrovolníkům, kteří například pomohli vkládat hotové materiály do on-line prostředí, a jsme vděčné i dárcům, kteří pomohli zaplatit část nákladů spojených s tvorbou textů pro aplikaci," dodává ještě k této fázi zrodu díla sestra Andrea.

Co najde ten, kdo hledá

"Mám radost z toho, že kromě anglické verze jen česká mutace obsahuje nejenom otázky a odpovědi jejichž znění se liší od knižní podoby, ale i výňatky ze spisů církevních otců a výběr z textů papežů," představuje obsah paulínka Andrea. Zároveň hned dodává, že se zde můžeme těšit i na texty čerpající z Kompendia, YOucatu či dokumentů církve. To vše bude opět prolinkované na zdroje, takže se "zvídaví čtenáři dostanou až k pramenům".

Česká verze může nabídnout i aktualizace pro uživatele z našeho prostředí: v některých případech byla zvl. historická témata pojednána s ohledem na český a středoevropský prostor (počátky křesťanství, reformace, ...). "Cílem je opravdu co nejlepší zacílení na českého uživatele," uzavírá A. Hýblová.

No a nemusí být smutní ani ti, kdož nemají smartphone; obsah aplikace lze nalézt na rodící se české podstránce webu http://www.tweetingwithgod.com/cs.

Chcete vědět ještě víc? Poslechněme si redaktorku nakladatelství Paulínky, sestru Andreu Hýblovou, ve vysílání TV Noe (od cca 21.00):

www.tvnoe.cz/video/10731.

(Zdroj: Paulínky, s. Andrea Hýblová, TV Noe)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

IROP podpoří projekty v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a IZS

Evropská unie poskytne ČR dodatečné prostředky z nového investičního nástroje REACT-EU. Celkem se jedná o cca 21,7 mld. Kč, které budou rozděleny prostřednictvím nových výzev Integrovaného regionálního operačního programu.
19.01.2021

Z olomouckého Arcibiskupského paláce zazní „Koncert pro Hrdiny z první linie“

Jako poděkování všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, se ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18.00 uskuteční ve slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“. Koncert je možné sledovat on-line na webu města Olomouce nebo na YouTube, odkazy naleznete v článku.
19.01.2021

Brutální vražda kněze v Nigérii

V Nigérii byl unesen a brutálně zabit P. John Gbakaan z farnosti sv. Antonína v Gulu, v diecézi Minna, ve státu Niger. Informaci včera potvrdil otec Jana Jataua, podle něhož k únosu došlo na cestě z Makurdi ve státu Benue, kde byl kněz se svým bratrem na návštěvě u své matky.
19.01.2021

Úvodní bohoslužba Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2021

Úvodní bohoslužba Týdne modliteb za jednotu křesťanů z 18. ledna 2021 na téma „Zůstaňte v mé lásce a ponesete hojné ovoce.“ (J 15, 5-9) vysílaná přímým přenosem ze sboru Církve bratrské na Praze 3 - Žižkově. Za katolickou církev se společné modlitby představitelů křesťanských církví účastnil plzeňský biskup Tomáš Holub, biskup - delegát pro ekumenismus a mezináboženský dialog v rámci ČBK.
19.01.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. ledna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
18.01.2021