banner sekce
Sekce

Mládež

Papež František: „Mládež nám vždycky dodá naději.“

Papež František ve středu 27. 7. přijel na Světový den mládeže do Krakova. „Děkuji za vaši práci na tomto Dni mládeže. Mládež nám vždycky dodá naději. Doufejme, že nám mladí řeknou něco, co nám v této chvíli dodá trochu více naděje,“ sdělil novinářům na cestě v letadle.
Publikováno: 29. 7. 2016 0:05

V Krakově papeže uvítalo také šest tisíc mladých Čechů, kteří tady jsou již od pondělí. Ve středu se po mši poutníci vydali na pouť ke sv. Faustině a sv. Janu Pavlu II. Odpoledne mnozí z nich vyrazili do ulic Krakova, aby alespoň krátce pozdravili papeže při cestě na Wawel, kde se František setkal s polským prezidentem a politiky a potom i s Polskou biskupskou konferencí.

Čtvrteční den se pro mladé z Česka nesl v duchu motta: „Otec přiběhl, objal ho a políbil.“ Ráno o tomto tématu v katechezi mluvil olomoucký arcibiskup Jan Graubner: „Spravedlnost bez milosrdenství nás může zavést do slepé uličky. (…) Spravedlnost je nejnižší formou lásky, láska je plnou mírou spravedlnosti,“ sdělil mimo jiné mladým lidem.

Dopoledne pokračovalo svědectvím, diskuzními skupinkami a na závěr se všichni zúčastnili mše sv., kterou sloužil kardinál Miloslav Vlk.

(Autor: Anna Sýkorová, foto: Jan Čermák)

Autor článku:
Vojtěch Orlík