Vatikán spustil online kurs afektivně-sexuální výchovy pro mladé

U příležitosti Světového dne mládeže představila Papežská rada pro rodinu online kurs afektivní a sexuální výchovy pro dospívající a mladé. Projekt odpovídá na výzvu papeže Františka, aby byla sexuální výchova zasazena do širšího rámce výchovy k lásce a vzájemnému darování.
Publikováno: 3. 8. 2016 12:15

„Je obtížné přemýšlet o pohlavní výchově v době, která směřuje k banalizování a ochuzení sexuality. Lze ji chápat pouze v rámci výchovy k lásce, k vzájemnému darování.“ Těmito slovy z dokumentu papeže Františka Radost z lásky uvádí autoři projekt afektivně-sexuální výchovy pro mladé nazvaný Místo setkávání. Dobrodružství lásky.

Stránky http://www.educazioneaffettiva.org nabízí v pěti světových jazycích on-line kurs, který má vést krok za krokem k celkovému a harmonickému rozvoji mladého člověka. Určeny jsou vychovatelům i samotným dospívajícím a mladým.

Jednotlivé kapitoly také doporučují filmy k zhlédnutí a následné diskuzi. Stránky obsahují i další multimediální obsah.

On-line kurs chce pomoci mladým lidem „objevit krásu vzájemného darování a hledání štěstí skrze dar těla i ducha. Skrze jazyk těla se sexualita a emoce projevují jako dynamika, která pomáhá k plnému prožívání v každodenním životě,“ uvádí autoři.

Kurs představila během Světového dne mládeže v Krakově Papežská rada pro rodinu. Vytvořen je ve spolupráci se španělskou biskupskou konferencí a univerzitou v Murcii.

(zdroj: Papežská rada pro rodinu, Vatikánský rozhlas)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022