Charita se zapojila do programu na pomoc chudým

Charita ČR na území celé republiky přispívá k realizaci aktivit z operačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí (financovaný z FEAD) na pomoc nemajetným. Lidé v nouzi již mohou dostávat potraviny a další základní potřeby.
Publikováno: 10. 8. 2016 15:45

Foto: Arcidiecézní charita Praha

Potravinové a hygienické balíčky pro ty nejchudší na okraji naší společnosti mají distribuovat ve svých regionech jednotlivé místní Charity či další neziskové organizace, které pomohou také odbornou radou.

Tyto balíčky obsahují trvanlivé potraviny (konzervy, těstoviny, sušené mléko, olej) a hygienické potřeby či potřeby související s péčí o děti (mýdlo, šampón, pleny, vlhčené ubrousky, ...). Mají být k vyzvednutí na výdejních místech jednotlivých Charit až do února 2017. Vesměs tam, kde potřebným v nouzi už pomáhají – zejména v azylových domech, kontaktních a nízkoprahových centrech atd. S potravinovou a materiální pomocí Charity nabídnou také poradenskou pomoc při řešení obtížných situací. 

Program Ministerstva práce a sociálních věcí je financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD - Fund for European Aid to the most Deprived). Česká republika má v programovém období 2014+ možnost z tohoto fondu získat až 23,3 milionů EUR.

Více informací o projektu na webu Charity ČR.

Počet lidí žijících u nás pod hranicí chudoby bohužel roste; Arcidiecézní charita Praha uvádí, že s chudobou a životem na ubytovnách či na ulici se u nás potýká zhruba sto tisíc lidí. Další statisíce žijí bez možnosti tvorby finanční rezervy pro nenadálé situace; stačí nečekaný výdaj a propadnou se do zadlužení, z něhož pro ně není snadná cesta ven.

(zdroj: www.charita.cz, www.apha.cz )

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021