Paulínky představí český překlad papežské exhortace o rodině

Ve středu 7. září 2016 v 17.00 hodin se v pražském knihkupectví Paulínky (na Jungmannově nám. 18) u příležitosti vydání českého překladu uskuteční prezentace postsynodální apoštolské exhortace o lásce v rodině „Amoris laetitia“ (Radost z lásky).
Publikováno: 16. 8. 2016 11:15

Foto: Mazur / catholicnews.org.uk

Pozvání přijali překladatel dokumentu a biblista vyučující na Katolické teologické fakultě UK doc. Jaroslav Brož, vedoucí katedry pastorálních oborů na KTF UK doc. Aleš Opatrný a vedoucí Centra pro rodinu při Arcibiskupství pražském PhDr. Jana Šilhavá. Událost uvede nastupující generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl.

Amoris laetitia je postsynodální apoštolskou exhortací „o lásce v rodině“. Ne náhodou byla papežem podepsána 19. března, kdy si katolická církev připomíná sv. Josefa. Text zahrnuje výsledky dvou synod o rodině (2014 a 2015) a obsáhle cituje jejich závěry, stejně jako dokumenty a učení různých papežů o rodině. Jako tomu však bylo již i u předchozích dokumentů papeže Františka, využity jsou i příspěvky různých biskupských konferencí (Keňa, Austrálie, Argentina…) a citace významných osobností jako Martina Luthera Kinga nebo Ericha Fromma. Apoštolská exhortace je rozsáhlá a zároveň velmi konkrétní.

(pževzato z webu Arcibiskupství pražského)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022