V Bratislavě proběhne summit biskupských konferencí o migraci a rodině

V Bratislavě proběhne 8. a 9. září 2016 pracovní summit předsedů biskupských konferencí střední a východní Evropy. Do slovenské metropole přicestuje čtrnáct zástupců biskupských konferencí, mezi kterými bude také kardinál Dominik Duka OP. Tématem setkání je migrační krize a rodina.
Publikováno: 16. 8. 2016 10:15

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

„Summit bude naším společným příspěvkem k hledání východisek z krize, kterou doprovází migrační vlna, z krize rodin, a projevem úsilí o prohloubení spolupráce mezi zeměmi střední a východní Evropy,“ uvedl výkonný sekretář Konference biskupů Slovenska Anton Ziolkovský.

„Evropa by se měla vrátit ke svým křesťanským kořenům a realizovat účinnou populační politiku. Katolická církev chce přispět k evropské integraci a zmírňování společenského napětí. Budeme se modlit za všechny, kdo trpí válkou a terorismem,“ dodal Ziolkovský.

Summitu se zúčastní zástupci z téměř všech postkomunistických zemí – od Albánie až po Litvu. Nebudou chybět ani dva kardinálové – Péter Erdö, předseda Rady evropských biskupských konferencí, a Dominik Duka OP, předseda České biskupské konference.

Program konference se bude skládat ze čtyř bloků. Na začátku každého zazní vstupní přednáška, po které bude následovat moderovaná diskuze.

„Účast tolika zástupců biskupských konferencí nás velmi těší. Považujeme to za projev jejich úsilí, aby hlas katolické církve v čase slovenského předsednictví k aktuálním otázkám zazněl silněji. Význam setkání zdůrazňuje i fakt, že se uskuteční krátce před neformálním setkáním hlav států nebo předsedů vlád zemí EU v Bratislavě,“ řekl také sekretář Konference biskupů Slovenska.

(zdroj: tkkbs.sk)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022