Do lavic CARITAS – VOŠs usedli před 20 lety první studenti

Olomoucká Caritas - Vyšší odborná škola sociální (VOŠs) přivítala na den přesně před 20 lety ve svých škamnách první studenty. Je tedy čas a oslavu výročí zahájení výuky, která se chystá již na tento měsíc. Co čeká zájemce o program školy, která jako jediná u nás vzdělává budoucí humanitární pracovníky.
Publikováno: 2. 9. 2016 10:45

Foto absolventek školy: archiv Caritas-VOŠs Olomouc

Dnes je to přesně 20 let, kdy do lavic olomoucké "Caritasky" usedli první studenti s vidinou toho, že se stanou sociálními pracovníky. „Součástí naší činnosti je i osvěta vůči veřejnosti, proto jsme se rozhodli oslavit naše dvacáté narozeniny tak, aby se k nám mohli přidat například i Olomoučané,“ zve nejen je ředitel školy Martin Bednář. Největším lákadlem je koncert nevšední kapely The Tap Tap, kterou tvoří studenti a absolventi Jedličkova ústavu. Ten se uskuteční ve čtvrtek 15. září od 19 hod. v pavilonu A výstaviště Flora Olomouc.

Dalším lákadlem pro veřejnost je konference na téma Odpovědná společnost, která se uskuteční v arcibiskupském paláci, Wurmova 9, ve čtvrtek 15. září od 13 hod. Pozvání přijali profesor filozofie Jan Sokol, ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, geolog a esejista Václav Cílek a z amerického Owensboro přijede reverend Larry Hostetter.

V pátek 16. září se pak od 9.30 hod. uskuteční odborná konference Perspektivy komunitní sociální práce v ČR. Tým pracovníků CARITAS – VOŠs Olomouc na ní představí výsledky výzkumu „Současné pojetí komunitní práce v ČR“ realizovaného v letošním roce. Vystoupí i další odborníci zabývající se komunitní prací z ČR a USA.

Pro absolventy, zaměstnance, studenty a další přátele školy je na pátek 16. září připraveno neformální setkání „Sejdeme se na CARITAS“, kterému bude předcházet děkovná mše svatá v olomoucké katedrále sv. Václava. „Na setkání s absolventy se obzvláště těším, protože právě oni dělají svým působením v praxi skvělé jméno naší škole a tohle bude jedinečná příležitost, jak jim za to poděkovat,“ říká Bednář.  

Nad jednotlivými akcemi převzal záštitu olomoucký arcibiskup Jan Graubner či primátor města Antonín Staněk.

Podrobné informace o jednotlivých akcích včetně přihlášky jsou na webu www.caritas20.cz.

Vstupenky na koncert The Tap Tap za 200 Kč jsou k zakoupení v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice, na sekretariátu školy na nám. Republiky 3 nebo online na portálu Ticketstream. Na konferenci Odpovědná společnost je možno se přihlásit na www.caritas20.cz a účastnický poplatek činí 150 Kč.

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc je profesní vzdělávací instituce, která připravuje sociální a humanitární pracovníky na práci v sociálních službách a neziskovém sektoru v ČR i zahraničí. Díky spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci nabízí i souběžné bakalářské studium. Za dvacet let existence z ní vyšlo přes tisíc absolventů, kteří jsou žádanými profesionály v oboru. Škola dlouhodobě usiluje i o osvětu především olomoucké veřejnosti, proto pořádá konference, přednášky a další akce, které přibližují témata z oblasti sociální práce, humanitární pomoci či rozvojové spolupráce.

(Zdroj: Eva Bělocká, tisková mluvčí Caritas-VOŠs Olomouc)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021