Nové aplikace v elektronickém breviáři ke stažení zdarma

Projekt online Liturgie hodin (Denní modlitby církve) ebreviar.cz opět přináší novinky na webu i aktualizace aplikací Breviář pro mobilní zařízení s Apple iOS (tedy pro iPhony a iPady) a OS Android. Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore, resp. Google Play.
Publikováno: 7. 9. 2016 13:45

Foto: CAFNR / CC BY-NC

Verze 1.3 aplikace Breviář pro Apple iOS je po více než půl roce další velkou aktualizací aplikace a obsahuje:

- Kalendář a vlastní texty pro salesiánskou rodinu (SDB)

- Možnost zobrazit/skrýt plné znění krátkých zpěvů (v ranních chválách a nešporách)

- Možnost použít hymny k volnému výběru

- Doplněné zakončení (závěrečné požehnání) do modliteb

- Společné texty za zemřelé, ranní chvály, možnost vzít žalm 146 nebo 150

- Popeleční středa, ranní chvály, žalmy ze středy 4. týdne žaltáře nebo z pátku 3. týdne žaltáře

- Možnost zobrazit poznámky pod čarou ke druhým čtením (zatím pro mezidobí, advent a Vánoce)

- Zvukový výstup pokračuje i při vypnuté (zamčené) obrazovce

- Možnost odstranit barevné pozadí (pro denní režim se použije bílé, pro noční režim černé pozadí), např. pro použití na projektoru

Všechny tyto novinky byly zapracovány také pro OS Android; aktuální verze 1.14 kromě toho přináší tyto novinky:

- Nová volba: Zobrazit tlačítko pro první nešpory pro neděle a slavnosti v den slavení

- Možnost slavit slavení s vyšším stupněm (jako svátky/slavnosti). Jedná se o možnost slavit (nezávaznou) památku jako svátek nebo slavnost, resp. možnost slavit svátek jako slavnost

- Vylepšený vzhled tlačítek pro jednotlivé modlitby

Všechny funkce, které se přímo netýkají mobilních zařízení, jsou dostupné také v internetové verzi na http://ebreviar.cz. Jedná se především o:

- Možnost slavit slavení s vyšším stupněm (jako svátky/slavnosti)

- Jednotlivá nastavení na úvodní obrazovce jsou přímo klikatelné

 

Web je dostupný (přesměrováním) také na adrese http://breviar.cz/. K dispozici jsou plné texty Denní modlitby církve a propria, tedy kalendáře a vlastní texty, v češtině pro 3 řeholní rodiny (premonstráti, kapucíni, salesiáni).

(Zdroj: Juraj Vidéky)

Autor článku:
Zuzana Lášková

Související články

Další aktuality

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.
20.05.2022

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické střední škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.
20.05.2022

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.
18.05.2022

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.
17.05.2022

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 22. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 23. listopadu.
17.05.2022