Víte, jak je možné prožít důstojné stáří? STAREJTE se!

Touto malinko provokativní výzvou si vás Charita ČR za spolupráce Tiskového střediska ČBK dovoluje pozvat na pražské Jungmannovo náměstí, kde 16. září proběhne akce STAREJ SE! Již od 14. si zde můžete prohlédnout výstavu fotografií věnovaných klientům charitních zařízení pro seniory.
Publikováno: 9. 9. 2016 9:30

Přemýšleli jste už o tom, kde a jak stráví vaši blízcí důstojný závěr života? Jste připraveni o svoje rodiče a prarodiče pečovat v domácím prostředí? Víte, kam se obrátit pro radu? Starejte se. Charita Vám pomůže.

Jak začít? Třebas tak, že přijdete v pátek 16. září 2016 na Jungmannovo náměstí v Praze 1. Proběhne zde akce Starej se!

Od 10.00 do 18.00 můžete bezplatně konzultovat s odborníkem péči o vaše blízké, zkusit si ve speciálním obleku, jaké je to „být starý“ a nacvičit si manipulaci s nemocným člověkem i kompenzačními pomůckami.

V 15.00 nebo v 17.00 se lze zúčastnit workshopu, na němž se dozvíte, proč je dobré pečovat o seniory v domácím prostředí a jak na to. Přijďte si popovídat o tom jak zvládnout péči fyzicky, finančně i psychicky a v neposlední řadě si přijďte vyzkoušet spoustu pečovatelských vychytávek. Kapacita je omezená, přihlaste se prosím předem na tiskove@charita.cz.

V 16.30 si přijďte poslechnout duo Půljablkoň, tedy kapelníka Michala Němce a zpěvačku Marii Puttnerovou. Oslavte s námi s předstihem Den Charity, který připadá na 27. září, kdy slavíme svátek sv. Vincence z Pauly, patrona Charity.

Od 14. do 21. září můžete na Jungmannově náměstí zhlédnout výstavu fotografií klientů charitních zařízení pro seniory pohledem fotografky Marie Bartošové.

Další informace naleznete na webu Charity ČR. Těšíme se na setkání s vámi.

Akce je součástí celostátní kampaně Den Charity, pořádané tradičně v září a na počátku října.

Mediálním partnerem akce je Církev.cz a generálním partnerem Charity ČR Nadace České spořitelny.

(zdroj: Charita ČR)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021