Víte, jak je možné prožít důstojné stáří? STAREJTE se!

Datum publikace9. 9. 2016, 9.30

Touto malinko provokativní výzvou si vás Charita ČR za spolupráce Tiskového střediska ČBK dovoluje pozvat na pražské Jungmannovo náměstí, kde 16. září proběhne akce STAREJ SE! Již od 14. si zde můžete prohlédnout výstavu fotografií věnovaných klientům charitních zařízení pro seniory.

Přemýšleli jste už o tom, kde a jak stráví vaši blízcí důstojný závěr života? Jste připraveni o svoje rodiče a prarodiče pečovat v domácím prostředí? Víte, kam se obrátit pro radu? Starejte se. Charita Vám pomůže.

Jak začít? Třebas tak, že přijdete v pátek 16. září 2016 na Jungmannovo náměstí v Praze 1. Proběhne zde akce Starej se!

Od 10.00 do 18.00 můžete bezplatně konzultovat s odborníkem péči o vaše blízké, zkusit si ve speciálním obleku, jaké je to „být starý“ a nacvičit si manipulaci s nemocným člověkem i kompenzačními pomůckami.

V 15.00 nebo v 17.00 se lze zúčastnit workshopu, na němž se dozvíte, proč je dobré pečovat o seniory v domácím prostředí a jak na to. Přijďte si popovídat o tom jak zvládnout péči fyzicky, finančně i psychicky a v neposlední řadě si přijďte vyzkoušet spoustu pečovatelských vychytávek. Kapacita je omezená, přihlaste se prosím předem na tiskove@charita.cz.

V 16.30 si přijďte poslechnout duo Půljablkoň, tedy kapelníka Michala Němce a zpěvačku Marii Puttnerovou. Oslavte s námi s předstihem Den Charity, který připadá na 27. září, kdy slavíme svátek sv. Vincence z Pauly, patrona Charity.

Od 14. do 21. září můžete na Jungmannově náměstí zhlédnout výstavu fotografií klientů charitních zařízení pro seniory pohledem fotografky Marie Bartošové.

Další informace naleznete na webu Charity ČR. Těšíme se na setkání s vámi.

Akce je součástí celostátní kampaně Den Charity, pořádané tradičně v září a na počátku října.

Mediálním partnerem akce je Církev.cz a generálním partnerem Charity ČR Nadace České spořitelny.

(zdroj: Charita ČR)

Autor článku: František Jemelka