Rozhovor A. Tornielliho s papežem Františkem vychází i v češtině

Jméno Boží je Milosrdenství; to je název knižního rozhovoru italského novináře Andrei Tornielliho s papežem Františkem, který nyní vychází i v češtině. Česká republika se tak řadí mezi více než osmdesátku zemí světa, kde lze tuto knihu v překladu najít na pultech knihkupectví. Na knihu jsme již upozornili v lednu tohoto roku v článku "Boží jméno je milosrdenství. Vychází nová Františkova kniha".
Publikováno: 10. 10. 2016 16:30

Foto: Nakladatelství Omega

V první o něm pojednávající knize vydané po nástupu do úřadu vyzývá papež František celé lidstvo k intimnímu a osobnímu dialogu na téma Božího milosrdenství, které je již dlouho základem jeho víry a od nástupu na Svatý Stolec jeho hlavním mottem.

Kniha je dialogem mezi ním novinářem Andreou Torniellim, vatikánským zpravodajem listu La Stampa a ředitelem portálu Vatican Insider. František v něm líčí své vzpomínky z mládí a zkušenosti, které nabyl jako kněz. Hlavním tématem rozhovoru je Milosrdenství jako nejdůležitější vlastnost Boha

"Boží jméno je Milosrdenství. V každé situaci můžeme nalézt řešení, nejsme odsouzeni k propadnutí se do tekutého písku. Bůh si nepřeje, aby jakákoli duše byla zatracena. Jeho milost je nekonečně větší než naše hříchy," píše. Stejně tak ani církev nemá právo zavírat komukoli dveře. Naopak je její povinností najít cestu ke všem lidem, k jejich duším a srdcím, aby si byli schopni uvědomit své hříchy, převzít za ně odpovědnost a upustit od konání špatných skutků.

Kniha souzní s touhou papeže Františka oslovit všechny, kteří hledají smysl života, přivést je na cestu míru, usmíření a zhojení tělesných i duchovních ran. Vychází ve více než osmdesáti zemích po celém světě; v ČR vydává nakladatelství Omega.

Kniha se dostává na pulty našich knihkupců právě včas, neboť prožíváme vrchol Svatého roku milosrdenství, který končí v listopadu tohoto roku.

Vůbec první knihou rozhovorů s papežem v moderních dějinách byl titul Překročit práh naděje. Benedikt XVI. zase poskytl obsáhlé interview, které bylo zaznamenané v knize Světlo světa.

(zdroj: Nakladatelství Omega)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021