Rozhovor A. Tornielliho s papežem Františkem vychází i v češtině

Jméno Boží je Milosrdenství; to je název knižního rozhovoru italského novináře Andrei Tornielliho s papežem Františkem, který nyní vychází i v češtině. Česká republika se tak řadí mezi více než osmdesátku zemí světa, kde lze tuto knihu v překladu najít na pultech knihkupectví. Na knihu jsme již upozornili v lednu tohoto roku v článku "Boží jméno je milosrdenství. Vychází nová Františkova kniha".
Publikováno: 10. 10. 2016 16:30

Foto: Nakladatelství Omega

V první o něm pojednávající knize vydané po nástupu do úřadu vyzývá papež František celé lidstvo k intimnímu a osobnímu dialogu na téma Božího milosrdenství, které je již dlouho základem jeho víry a od nástupu na Svatý Stolec jeho hlavním mottem.

Kniha je dialogem mezi ním novinářem Andreou Torniellim, vatikánským zpravodajem listu La Stampa a ředitelem portálu Vatican Insider. František v něm líčí své vzpomínky z mládí a zkušenosti, které nabyl jako kněz. Hlavním tématem rozhovoru je Milosrdenství jako nejdůležitější vlastnost Boha

"Boží jméno je Milosrdenství. V každé situaci můžeme nalézt řešení, nejsme odsouzeni k propadnutí se do tekutého písku. Bůh si nepřeje, aby jakákoli duše byla zatracena. Jeho milost je nekonečně větší než naše hříchy," píše. Stejně tak ani církev nemá právo zavírat komukoli dveře. Naopak je její povinností najít cestu ke všem lidem, k jejich duším a srdcím, aby si byli schopni uvědomit své hříchy, převzít za ně odpovědnost a upustit od konání špatných skutků.

Kniha souzní s touhou papeže Františka oslovit všechny, kteří hledají smysl života, přivést je na cestu míru, usmíření a zhojení tělesných i duchovních ran. Vychází ve více než osmdesáti zemích po celém světě; v ČR vydává nakladatelství Omega.

Kniha se dostává na pulty našich knihkupců právě včas, neboť prožíváme vrchol Svatého roku milosrdenství, který končí v listopadu tohoto roku.

Vůbec první knihou rozhovorů s papežem v moderních dějinách byl titul Překročit práh naděje. Benedikt XVI. zase poskytl obsáhlé interview, které bylo zaznamenané v knize Světlo světa.

(zdroj: Nakladatelství Omega)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022